TEST RADEONA R7-370 NITRO

  • Autor: PoznanskaPyra
  • Opublikowano: 11 Wrzesień 2015
  • Komentuj 2
amd-radeon Czas na kolejny test karty graficznej, tym razem zajmiemy się czymś z niższej i bardziej dostępnej półki cenowej czyli ok 700zł. Ceny są różne w zależności od ilości pamięci wbudowanej w układy. Na rynku można kupić Radeona R7-370 w dwóch wersjach, jedna posiada 2GB pamięci druga 4GB. Testowana wersja zalicza się do tej drugiej opcji i posiada 4GB pamięci. Zacznijmy od samej konstrukcji stworzonej przez Sapphire. Kartę chłodzą dwa wentylatory i dość sporych rozmiarów radiator. Konstrukcja jest niezwykle wręcz cicha, przy maksymalnych obciążeniach układ był tylko lekko słyszalny. Jest to z pewnością duży plus, minusem jest producent wentylatorów. Niejednokrotnie miałem do czynienia z firmą FirstD i jej produktami, które potrafią się zacierać przy pracy cięższej niż granie kilka godzin dziennie. Co ciekawe wentylatory firmy FirstD są dość popularne u producentów kart graficznych i znajdziemy je także w kartach takich firm jak Asus, Zotac czy Gigabyte. Jeżeli nie jesteście przekonani co do mojego zdania, zapraszam do udania się na stronę ebay.com i wpisanie frazy "FirstD", zapewniam że liczba wyników będzie całkiem spora ;) Pozostając przy układzie chłodzenia warto wspomnieć, że będzie on łatwy w czyszczeniu. Wystarczy odkręcić trzy śrubki, aby zdjąć plastikową obudowę i dostać się do radiatora. Jednocześnie nie musimy odkręcać samego radiatora od karty. Jest to sporym ułatwieniem w przeciwieństwie do innych modeli kart graficznych, gdzie trzeba zdjąć cały radiator.

Jak wyczyścić kartę graficzną?

Kolejną ważną kwestią techniczną jest zasilanie, karta pobiera ok 150W i zasilana jest pojedynczą 6 pin-ową wtyczką. Jeżeli chodzi o wyjścia karty, to podłączymy pod nią praktycznie każdy monitor, do dyspozycji  mamy wyjścia: DispalyPort, HDMI, DVI-I i DVI-D Najważniejsza część karty graficznej czyli sam chip, to układ Trinidad PRO, nazwa nazwą. Nie ma co ukrywać, że układ ten po raz pierwszy został użyty w karcie AMD Radeon HD7850 i od tamtej pory zmieniła się tylko nazwa. Mimo sporego już wieku, chip ten obsługuje sporo technologi AMD, a także DirectX 12. Włączając w to wbudowane shadery asynchroniczne, których nie posiadają nawet najnowsze produkty konkurencji. asyn To taka ciekawostka, która będzie miała zastosowanie w przyszłych premierach działających w oparciu o DirectX12. Jeszcze słowem o wyglądzie karty, który mi osobiście bardzo się podoba. Minimalizm to coś, co bardzo lubię. Dlatego produkty Sapphire i EVGA podobają mi się najbardziej, ze wszystkich kart. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć karty graficznej, to w tym linku dostępna jest galeria.

Testy karty graficznej zostały przeprowadzone na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych w danej grze. Jedynie w Wiedźminie 3 zostały wyłączone opcje Hairworks.

Testy Syntetyczne

3D Mark Fire Strike

 3D Mark API Overhead

Testy w grach

Battlefield 4

bf4-FPS bf4-minimax

Cites: Skylines

Cities do testu udostępnił Brodaty. Dziękujemy ;)

Cities_Skylines-FPS Cities_Skylines-minimax

Counter Strike: Global Offensive

CSGO-FPS CSGO-minimax

Mad Max

Gierka dzięki uprzejmości Drawings by Jadzia

madmax-FPS madmax-minimax

Metro: Last Light

metroll metroll-minimax

War Thunder

WarThunder-FPS WarThunder-minimax

Wiedźmin 3: Dziki Gon

wiedzmin3-fps wiedzmin3-minimax

World of Warships

wows-fps wows-minimax

Jak pokazują wyniki, karta spisuje się całkiem nieźle. Jeśli chodzi o swój przedział cenowy jest to ciekawa propozycja w swojej cenie. Jej bezpośrednim rywalem jest GTX950, który w obecnych produkcjach radzi sobie trochę lepiej. Jednak R7-370, może pokazać jeszcze pazur w przyszłych produkcjach dzięki zastosowaniu jednostek asynchronicznych.

Więc jeżeli chcemy, aby karta gościła u nas dłuższy czas kupiłbym Radeona gdyż jego zakup w dłuższej perspektywie czasowej wydaje się być sensowniejszy. Jeżeli jednak zależy nam bardziej na obecnych produkcjach GTX950 wydaje się być lepszą opcją.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze