Tęcza w Los Santos

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 14 Lipiec 2016
  • Komentuj 5
a1 Seria GTA nie propagowała poglądów lewicowych, a niektóre z sytuacji obecnych w grze można objąć mianem kontrowersyjnych. Jaka idea towarzyszyła twórcom modyfikacji, która pozwala na uczestniczenie w Paradzie Równości w Los Santos? Za stworzenie Los Santos Pride odpowiada kilku znanych moderów, wspieranych przez Stockholm Pride- największą skandynawską grupę utożsamiającą się ze społecznością LGBT. Za zwiastun modyfikacji ukazanej 12 lipca odpowiadała ekipa 8Bit-Bastard.
Na filmiku zauważymy świętujących ludzi różnych nacji i płci, nad których głowami unosi się sterowiec z napisem "Miłość wisi w powietrzu". Niektórzy ze spacerujących trzymają w rękach transparenty z napisem Orlando, co nie jest przypadkiem. W ostatnim miesiącu właśnie w tym mieście miała miejsce homofobiczna strzelanina, podczas której zginęło 49 osób, a 53 zostało rannych. Pomimo możliwości uczestniczenia w paradzie otrzymamy m.in.: nowe kwestie w radiu, tęczowe koszulki dla bohatera, flagi, skórki do pojazdów czy odpowiedni makijaż. Sam projekt ma na celu podniesienie świadomości o lesbijkach, gejach, biseksualistach i transwestytach, i nie dąży do uzyskania korzyści finansowych. Czy Grand Theft Auto V jest odpowiednią grą dla takiego posunięcia? Choć mod nie dopuści do przemocy podczas parady, to z pewnością znajdą się ludzie, którzy znajdą sposób na ominięcie tego ograniczenia. Jak myślicie, czy poprawność polityczna musi zaglądać także do gier? Jeśli chcecie, to możecie pobrać tę modyfikację tutaj, całkowicie za darmo. a2 [źródła: www.pastemagazine.comwww.pcgamer.comwww.eurogamer.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze