Techland wyda 300 milionów

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Maj 2016
  • Komentuj 7

Zagramy w drugą część Dying Light?

Zagramy w drugą część Dying Light?

Jeden z największych polskich deweloperów nie zamierza spocząć na laurach. Po sukcesie Dying Light i dodatku The Following firma chce wydać 300 milionów złotych na dwie następne gry.  ''Chciałbym dzisiaj przekazać wszystkim fanom gier Techlandu dobrą wiadomość: jesteśmy w trakcie prac nie nad jednym, ale nad dwoma nowymi tytułami'' czytamy w komunikacie prezesa Techlandu Pawła Marchewki opublikowanym przez  Gry-Online. Dalej możecie przeczytać, że firma planuje wydać na ich stworzenie zawrotne 300 milionów złotych. Sprawia to, że mówimy tutaj o grach AAA czyli tych najdroższych i najbardziej widowiskowych. Prace zostaną rozdzielone między dwie kwatery Techlandu: jedną grą zajmie się centrala we Wrocławiu, nad drugą popracuje warszawski oddział studia.

Jedna z gier powstanie w tym budynku we Wrocławiu

Jedna z gier powstanie w tym budynku we Wrocławiu

Nie ujawniono oczywiście tytułów żadnej z gier, ale nie trudno się domyślić, że jednym z pewniaków wydaje się być druga część wspomnianego już Dying Light, no bo cholera czemu nie? Gra osiągnęła niepodważalny sukces podbijając serca milionów graczy na całym świecie. Po tym co zobaczyłem w ''jedynce'' sequel brałbym w ciemno. Na temat drugiego tytułu, tego nad którym popracują spece ze stolicy, spekulacji jest nieco mniej. Marchewka ujawnia, że gra osadzona będzie w otwartym świecie fantasy i wykorzystywać będzie elementy RPG. Wiemy na pewno, że tajemnicza produkcja nie będzie kontynuacją żadnej z wcześniejszych gier studia. Co ciekawe gra ma pozwolić na rozgrywkę w coopie. ''Naszym głównym celem jest dostarczenie graczom w ciągu najbliższych lat dwóch wielkich tytułów, które odniosą jeszcze większy sukces niż Dying Light. Zapewniam, że jest na co czekać!'' mówi pewien swego Marchewka. Jak widzicie wcale tak długo czekać nie będzie trzeba.  Przez ''w ciągu najbliższych dwóch lat'' rozumiem datę premiery w okolicach świąt Bożego Narodzenia w 2017 roku. Oznacza to, że już najbliższym czasie będzie można powoli rozglądać się za pierwszymi zapowiedziami. Może E3? Może Gamescom?

Dwa lata czekania? Damy radę!

Dwa lata czekania? Damy radę!

[źródło: gry-online.pl, eurogamer.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze