Szybsze HDD?

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 31 Marzec 2017
  • Komentuj 1

Kolejny sukces Intela?

Kolejny sukces Intela?

Ruszamy z nową serią ''JaTech'', która będzie przejawiać się cotygodniowymi artykułami na temat trzech najciekawszych nowości w świecie technologii komputerowej.

16 rdzeniowy AMD Ryzen

W Internecie znajdziemy coraz więcej przecieków na temat ''tajniej broni AMD'', czyli Ryzena z szesnastoma rdzeniami. Pomimo tego, że nic nie zostało oficjalnie potwierdzone, to całkiem prawdopodobne, że prace nad 32 wątkowym procesorem trwają.

ryzen

Jedna z technologicznych gazet poinformowała na swoim Twitterze, że nowy Ryzen działa z bazowym zegarem 3.1 GHz, a w trybie Turbo osiąga aż 3.6 GHz. Do działania będzie wymagał całkowicie nowego chipsetu, a jego TDP ma wynieść 180 W.

https://twitter.com/CPCHardware/status/844618089618722816

Te informacje można potraktować jedynie jako ciekawostkę, a podane specyfikacje dotyczą próbki laboratoryjnej, więc mogą się zmienić. Czy pogromca Intel Core i7-6950X ujrzy światło dzienne? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy już niebawem.


Intel Optane

Intel Optane to kolejna technologia Intela, zamknięta w ''dysku'' z pamięciami 3D Xpoint na złącze M2, których działanie jest bardzo specyficzne. Nie są to zwyczajne pamięci, ponieważ nie mamy wpływu na to, co się na nich znajduje. opppptane2 Jest to najzwyczajniejsza pamięć podręczna dla dysków HDD, przez co stary twardziel może przyśpieszyć nawet o połowę. Niestety złącza M2 nie znajdziemy na wielu płytach głównych, co może odbić się na wynikach sprzedaży. Premiera 16 i 32 GB wersji będzie miała miejsce 24 kwietnia i będzie działać wyłącznie z 64-bitową wersją Windowsa 10. intel diagram Kolejny produkt Intela z pewnością znajdzie zastosowanie w komputerach graczy, którzy chcą przyśpieszyć swój stary dysk twardy. Nie zapominajmy jednak, że zakup nowego HDD w połączeniu z Intel Optane będzie mniej opłacalny niż kupno hybrydowego SHDD.

Intel Optane SSD DC P4800X

Uważam, że Intel powinien skupić się na procesorach, a nie na pamięciach masowych, ale nowy dysk SSD zrobił na mnie niemałe wrażenie. Intel Optane SSD DC P4800X ma postać karty rozszerzeń z pamięciami 3D XPoint i współpracuje z interfejsem PCI-e 3.0 ×4 NVM-e. optane3 Ta bestia cechuje się zapisem danych na poziomie 2 GB/s, odczytem sięgającym 2,4 GB/s, ogromną trwałością kości pamięci oraz bardzo niskimi opóźnieniami. Jest na tyle szybki, że może współpracować z pamięcią RAM i oferuje przy tym niewiele mniejszą wydajność. optaneinfo2 Cena za 375-gigabajtową wersję tego SSD wynosi 1520 dolarów i strach pomyśleć, ile będzie kosztować wersja 1.5 terabajtowa. Pomimo tego, że model P4800X jest kierowany do zastosowań serwerowych, to 375 GB pamięci RAM zrobi wrażenie na każdym zwolenniku ''PC Master Race''. [źródło: intel.pl, seekingalpha.com, computerbase.de, guru3d.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze