Super (płatny) Chat na YT

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 18 Styczeń 2017
  • Komentuj 9

Hajs się musi zgadzać!

Hajs się musi zgadzać!

Kilka dni temu (12.01) Youtube podzielił się ze światem informacją o nowej opcji, jaka dostępna będzie na portalu od 31 stycznia. Chodzi o funkcję Youtube Super Chat. Super Chat jest odpowiedzią serwisu na problem dotyczący transmisji na żywo. W trakcie oglądania strumyka na YouTube dołączenie do dyskusji jest praktycznie bezcelowe. Komentarze przelatują po ekranie jak szalone, a szanse na to, by zobaczył je ktoś oprócz autora są bliskie zeru. Problem ma rozwiązać system wyróżnień. Wyróżnianie wypowiedzi, to tak naprawdę płatne narzędzie promowania komentarza. W zależności od kwoty przeznaczonej na wyeksponowanie naszej wypowiedzi, dostaniemy inny kolor nicku oraz dłuższy czas ekspozycji. Kwoty za poszczególne schodki prezentują się tak:

Ile jesteście w stanie wydać na komentarz?

Ile jesteście w stanie wydać na komentarz?

Jak widać ceny małe nie są, jednak Youtube uważa, że Super Chat poprawi komunikację na linii widz-twórca. ''Dla twórców Super Chat pełni dwie role: zapewnia stały kontakt z fanami, jednocześnie dając twórcom nowy sposób na zarabianie pieniędzy'' napisano na blogu YouTube.  Dla widzów korzyści będą widoczne gołym okiem.
unnamed (1)
W tej chwili narzędzie testowane jest przez kilka osób, w tym iHasCupquake, Great Library (buzzbean11) i Alexa Wassabi, oraz ich fanów. Docelowo Super Chat ma być dostępny dla twórców w dwudziestu krajach i odbiorców w aż czterdziestu. Co myślicie o płaceniu za komentarze? Ktoś się skusi na taką możliwość? Warto? [Źródła: youtube.googleblog.com, benchmark.pl, ign.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze