Stoi na stacji lokomotywa...

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 08 Październik 2017
  • Komentuj 5

Od wczoraj na Steamie dostępna jest wczesna wersja gry Mashinky, produkcji typu Railroad Tycoon. Jej intro do złudzenia przypomina to z Sid Meier's Railroads, ale dla wyposzczonych fascynatów lokomotyw nie powinien to być powód do niepokoju. W końcu od dawna nie było tego typu gry.

Gra powstała w Czechach, a jej twórcą jest Jan Zelezny (design, programowanie, muzyka, grafika - tak, jeden człowiek jest za to wszystko odpowiedzialny). Na stronie gry opowiada o swojej fascynacji koleją oraz o długiej drodze, którą musiał przebyć, by opracować produkcję, która spełniałaby wszystkie jego wymagania.

Pracę rozpoczął podczas studiów - siedział wtedy nad proceduralnie generowanymi lokacjami. Po opracowaniu generatora krajobrazu, eksperymentował z różnego rodzaju zasadami rozgrywki. Mashinky łączy w sobie rzut izometryczny i otoczenie w pełnym 3D. Kiedy przyszło obronić dyplom, Zelezny stwierdził, że jego praca ma szansę spodobać się szerszej publiczności i wzmógł pracę nad grą. Efekty możecie obejrzeć na gameplayu poniżej:

Gra będzie dostępna w dwóch językach - angielskim i rosyjskim. Graczom przyjdzie wcielić się w właściciela imperium kolejowego. Rozgrywka toczyć się będzie w siedmiu erach.

W obecnej postaci możemy zagrać w tryb sandboksowy  w dwóch epokach historycznych, z wykorzystaniem 8 rodzajów lokomotyw oraz 16 typów wagonów. Wersja pełna będzie oczywiście o wiele bardziej rozbudowana (m.in. o tryb multiplayer).

Gra kosztuje teraz koło 99 zł.

[Źródło: best-news.software, mashinky.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze