Sprawdzam Crossout

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 09 Czerwiec 2017
  • Komentuj 0

Po ponad dwóch latach zamkniętej bety tytuł nazwany Crossout tworzony przez Targem Games i Gaijin (tak, to goście od War Thunder) wychodzi na światło dzienne - open beta ruszyła. Na razie w formie poprzez klienta z oficjalnej strony internetowej, jednak wkrótce gra ma być dostępna również przez Steama.

W tym newsie poznacie 20X DLACZEGO, czyli solidny brodaty poradnik do Crossout. Fani takich gier jak Robocraft powinni być zainteresowani - sandboxowe budowanie pojazdów, a następnie walka nimi przeciw innym graczom lub w trybach PVE.

To chyba największa zaleta Crossout - dowolność budowania pojazdów i najróżniejsze konfiguracje jakie można spotkać w trakcie bitew. By łatwiej było Wam rozpocząć przygodę - przed Wami poradnik do Crossout opisujący 20 rzeczy w tej grze, które powinniście ogarnąć przed braniem się na PVP.

Po pierwsze - Crossout jest grą Free to Play w formie otwartej bety. Twórcy zapowiedziali, że nie planują tzw. wipe (usunięcia progresu graczy), do tego Crossout nie ma dużych wymagań sprzętowych - można sprawdzić je na oficjalnej stronie.

Rozpoczynając swoją przygodę w grze od Gaijin na początku będziemy grać z botami - to taki mini poradnik do Crossout, który ma pokazać nam jak działa mechanika. W standardowych bitwach PVP mamy dwa tryby rozgrywki - flagi drużyn oraz jedną flagę po środku mapy. Celem drużyn jest albo wyeliminować przeciwników, albo zająć flagę - wroga lub środkową.

Jednak mechanika przejmowania nie jest taka banalna - dokładniej opisze to Wam poradnik do Crossout w stylu 20X DLACZEGO dostępny wyżej.

Do tego Crossout oferuje nam budowę pojazdów - to największa zaleta tej gry, gdzie mamy możliwość zbudowania praktycznie dowolnego pojazdu z dostępnych części. Je zdobywamy z craftingu, lootujemy w trakcie bitew, dostajemy za kolejne poziomy oraz wymieniamy w handlu.

Drugą sporą zaletą Crossout jest otwarty rynek - praktycznie wszystko, co posiadamy możemy sprzedać oraz niemal każdy item w grze możemy kupić. Ktoś wyczuje tutaj grund - jest w tym sporo racji, Crossout to gra gdzie przez większość czasu (walcżąc oczywiście) zdobywamy surowce.

Je możemy sprzedać lub wykorzystać do craftingu. To jaką opcję zdobycia upragnionych części, dział, komponentów i opancerzenia zależy od nas. Poradnik do Crossout opisze Wam w jaki sposób możecie tego dokonać.

Poza trybami PVP w Crossout mamy jeszcze PVE oraz tzw. brawle - te pierwsze opierają się o współpracę graczy nad wyznaczonym celem, na przykład ochroną konwoju, zbieraniem paczek ukrytych po mapie czy na niszczeniu należących do NPC szybów naftowych.

By jednak móc ruszyć w bój na PVE musimy posiadać paliwo - codziennie otrzymujemy pełen bak, by mieć więcej możliwosci podejścia do prób PVE musimy "farmić" paliwo w trybach PVP. Jak? Montując beczkę w pojeździe za "przeżycie" i brak uszkodzeń tego dość wybuchowego elementu otrzymamy paliwo, które możemy sprzedać lub przelać do baku.

Brawle to misje "wszyscy na wszystkich", przykładowo wyścigi albo bitwy gdzie gracz, który pierwszy zdobędzie 10 zniszczeń przeciwników wygrywa.

Mieliście okazję zagrać w Crossout? Jeżeli czekaliście na coś, co może zastąpić trochę negatywnie ocenianego (ostatnio) Robocrafta, to macie okazję - Crossout jest w otwartej becie dostępnej dla każdego. Osoby, które grały w zamkniętą betę muszą się pogodzić z wipe'm, który nastąpił w przejściu do publicznej wersji. W nagrodę otrzymali nieco kosmetycznych klamotów.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze