Slenderman trafi do HBO

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Listopad 2016
  • Komentuj 3
Memy jakie są każdy widzi. Czasem śmieszne, czasem zmuszające do refleksji, a czasem takie jak ten ze Slendermanem, nieco straszne. HBO nakręciło dokument o dwóch dziewczynkach z USA, które pod wpływem Slendermana chciały dokonać morderstwa na swojej koleżance. W 2009 roku Eric Knudsen dorzuca do zrobionego przez siebie zdjęcia nienaturalnie wysoką postać, która ubrana jest w czarny garnitur i nie ma twarzy. Internet nie potrzebuje wiele czasu by podchwycić wykreowaną w Photoshopie postać Slendermana, który szybko staje się jednym z popularniejszych memów.

Wszystko zaczęło się od tego zdjecia

Wszystko zaczęło się od tego zdjecia

Stworzono nawet dla niego historię - Slenderman to zły duch, pod wpływem którego ludzie zdolni są do najbardziej przerażających czynów. Jakby tego było mało to właśnie Slenderman jest odpowiedzialny za porywanie małych dzieci. Słowem - wszyscy mieli niezły ubaw, a wysoka postać w garniturze doczekała się nawet gry komputerowej.
Zabawnie przestało być w 2014 roku, kiedy dwie dwunastoletnie wtedy dziewczynki, Morgan Geyser oraz Anissa Weier, podczas jeden ze wspólnych zabaw... 19 razy ugodziły nożem swoją przyjaciółkę. Twierdziły, że do czynu popchnął je Slenderman, który zagroził im, że jeżeli tego nie zrobią to on zamorduje ich rodziny.

Slenderman szybko stał się jednym z popularniejszych memów

Slenderman szybko stał się jednym z popularniejszych memów

Szczęśliwie ofiara ataku przeżyła, ale w USA wybuchła wielka afera. Zarówno Geyser jaki Weier zostały oskarżone o próbę morderstwa pierwszego stopnia za co może grozić kara nawet 45 lat pozbawienia wolności. Obie dziewczynki nie przyznają się do winy i oskarżają siebie nawzajem. Film ''Uwaga na Slendermana'' pojawi się w HBO w styczniu przyszłego roku. ''Chcieliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czy w oczach prawa dziewczynki są dziećmi czy już dorosłymi oraz jak bardzo my jako amerykanie chcemy obwiniać za pewne rzeczy nasze dzieci. Jak zobaczymy podczas seansu, nie jest to takie proste pytanie'' mówi reżyserka Irene Taylor Brodsky. [źródło: hbodocs.com

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze