Shelter zamiata Fallouty

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Wrzesień 2017
  • Komentuj 6

Shelter zawstydza większych braci

Shelter zawstydza większych braci

 

Fallout 4? Daleko w tyle. New Vegas? Nawet o nim nie wspomniano. Fallout 2? Dużo zabrakło. Pod względem popularności żaden poprzedni Fallout do pięt Shelter nie dorasta. 

Podczas czwartkowej ceremonii D.I.C.E Awards 2016 dyrektor kreatywny z Bethesdy Todd Howard ujawnił kilka ciekawych faktów dotyczących jednej z najważniejszych marek wśród gier komputerowych jaką jest Fallout. Najciekawsze informacje dotyczyły tego, który z Falloutów okazał się najbardziej popularnym w historii. Może i będzie to zaskoczenie, a może i nie, ale przeznaczony na tablety i komórki Shelter na głowę pobił swoich pełnoprawnych braci. ''Chcieliśmy zrobić coś mniejszego, coś co nie zajmowało trzech czy czterech lat by zrobić, a potem to wszystko eksplodowało'' mówi o popularności Shlelter Howard.

70 milionów sesji w dwa tygodnie. Jest dobrze.

70 milionów sesji w dwa tygodnie. Jest dobrze.

Gra, którą można było nazwać fenomenem, miała za zadanie jedynie nakręcić nas na premierę Fallouta 4. Skończyło się zupełnie inaczej, a mobilny Shelter przebił najśmielsze oczekiwania jego twórców. Okazuje się, że w grze rozegrano ponad 4 miliardy sesji, czyli więcej niż we wszystkie poprzednie gry spod tego znaku razem wzięte. Przełożyło się na to świetny wynik finansowy.

Po dwóch tygodniach od pojawienia się w App Store w czerwcu gra zarobiła ponad 5 milionów dolarów, a gracze spędzili z nią 70 milionów sesji. Przypomnę, że to wynik tylko w przypadku urządzeń z iOSem, bo na wersję na Androida musieliśmy poczekać dodatkowy miesiąc. Widać jest coś wciągającego w dbaniu o ocalałych z apokalipsy, rozbudowywaniu bunkra i obronie mieszkańców przed najazdami bandytów.

Popularności gry na pewno nie zaszkodziło to, że pobrać ją można było za darmo, choć gracze mogli korzystać z systemu mikrotransakcji. Jednym z zafascynowanych Fallout Shelter był Rock, który jako zarządca krypty spędził w grze ładnych kilka godzin. Efektem tego zauroczenia była kilkuodcinkowa seria na YouTubie. Sprawdźcie sami co w Shelter Rocka wciągnęło:

[źródło: vg247.comgamerant.comdigitalspy.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze