Scorpio powalczy z PCtami?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 03 Lipiec 2016
  • Komentuj 20

Najpotężniejsza konsola w historii ma szansę powalczyć z PCtami?

Najpotężniejsza konsola w historii ma szansę powalczyć z PCtami?

Mateusz Tomaszkiewicz z CDP Red twierdzi, że Scorpio będzie miał wystarczającą moc, by - przynajmniej na krótką metę - powalczyć z gamingowymi PCtami.  Scropio może i będzie najpotężniejszą konsolą do gier jaką do tej pory zbudowano - przynajmniej tak zapowiadał Microsoft podczas tegorocznego E3, który obietnicy najpewniej dotrzyma. Tylko czy taki Scorpio będzie w stanie na długo dotrzymać kroku ciągle rozwijającym się PCtom? Tomaszkiewicz, w rozmowie z Gamingbolt mówi, że nie tylko dorówna, ale w niektórych aspektach nawet przegoni stare dobre blaszaki. ''Z całą pewnością Scropio będzie miał lepiej wyglądające gry. Jeśli (Scorpio -przyp red) byłby dostępny kiedy pracowaliśmy nad Dzikim Gonem, oczekiwałbym jakości takiej samej albo nawet lepszej, niż to co mamy na PC'' mówi deweloper.

Scropio już na starcie może być nieco za PCtami

Scropio już na starcie może zagrozić PC, ale co będzie później?

Jaki jest największym problem ze Scropio? Coś tak prozaicznego jak czas. O ile nowa konsola Microsoftu jest obecnie w stanie rywalizować z najlepszymi PCtami, to za rok, kiedy trafi do sprzedaży, może już być wyraźnie słabsza od tego, co oferować nam będą komputery osobiste. ''Nowe karty graficzne wypuszczane są znacznie częściej niż nowe konsole'' stwierdza Tomaszkiewicz. ''Wydaje mi się, że Scropio dorównuje PCtom jakie mamy dzisiaj. Ale myślę, że PCty rozwijają się tak szybko, że szybko przegonią Scropio''. Oczywiście, że zawsze znajdą się ludzie, dla których jedyny właściwy sposób na granie to kupienie odpowiednio mocnego PCta. Z drugiej strony konsole to jednak typowe zwierzę salonowe, które podłączone do domowego telewizora zapewnia wielkie możliwości bez potrzeby brania udziału w ciągłym ''wyścigu zbrojeń'', który obserwują PCtowy. Kupujemy konsolę i nie musimy się o nic martwić przez najbliższe kilka lat. I choć to PCty  będą przewodziły stawce jeśli idzie o jak najlepszą grafikę i ilość klatek na sekundę przez najbliższe parę lat, to przecież zarówno Sony jak i Microsoft podejmują pierwsze kroki, by ich konsole zmieniały się w nieco większym tempie niż raz na trwającą kilka lat generację.

Scorpio i Neo sporo zamieszają, ale komputerów osobistych raczej nie przegonią

Scorpio i Neo sporo zamieszają, ale komputerów osobistych raczej nie przegonią

[źródło: gamingbolt.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze