Sataniści pozwali Netflixa za Sabrinę

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 10 Listopad 2018
  • Komentuj 1

Satniści czują się postawieni w złym świetle z powodu nowego serialu Netflixa. Ich największy symbol, posąg Baphometa stworzony parę lat temu przez członków organizacji został bezprawnie użyty w kilku serialowych scenach, co nie umknęło uwadze wyznawcom szatana. 

Lucien Greaves, który wniósł pozew za swoje stowarzyszenie jest pewny, że naruszenie przez Netflixa praw własności intelektualnych nie przejdzie w sądzie płazem, a armia prawników już wystosowała do twórców Sabriny odpowiednie pismo. Sataniści podjęli legalne kroki przeciwdziałania kradzieży praw autorskich, chociaż podkreślają, że czują się mocno urażeni tym, jak przedstawiono obiekt ich kultu w serialu.

Szatan z Sabriny również ma formę Baphometa z posągu, ale jego zachowanie promuje zło, kanibalizm, tortury i zabójstwa, co nie współgra z prawdziwym wizerunkiem organizacji Satanistycznej Greavesa. I o ile sam problem jest dla nich trudny emocjonalnie, to kradzieży własności intelektualnej puścić płazem nie zamierzają.

Lucien boi się, że postrzeganie społeczeństwa przez pryzmat takich zachowań nie wpłynie pozytywnie na grupę, która została przedstawiona jako czarne charaktery serialu, dodatkowo oczernione przez wykorzystanie ich autorskiego posągu przez Kościół Nocy, do którego należały czarownice z The Chilling Adventures of Sabrina. 

[Źródła: twitter.comsfgate.commirror.co.uk]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze