Rzuć groszem na Banner Sagę

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 25 Styczeń 2017
  • Komentuj 0

Jesteście gotowi przeżyć przygodę w świecie wikingów?

Jesteście gotowi przeżyć przygodę w świecie wikingów?

Studio Stoic wystartowało wczoraj na kickstarterze z kampanią trzeciej odsłony Banner Sagi. Celem jest uzbieranie 200 tys. dolarów w ciągu 41 dni.

The Banner Saga 3 ma być ostatnią częścią serii.  Na pierwszą część Stoicy również zbierali fundusze od graczy - wtedy celowali w 100 tysięcy dolarów. Suma ta szybko została przekroczona i końcowym rezultatem było, bagatela, ponad 700 tysięcy dolarów! Teraz niektórzy zadają sobie pytanie: skoro poprzednie części odniosły spory sukces, dlaczego Stoic Studio ponownie zdecydowało się na crowdfunding? Twórcy gry tłumaczą to chęcią bycia niezależnym. Jak piszą na stronie kampanii:

We're still solidly indie, not accepting any investor funding so Kickstarter is still a great way to rally the community to show support for the game, while letting us call the shots on the games we make.
Na co będziemy wpłacać? Między innymi na kompozytora Austina Wintora oraz orkiestrę, na studio specjalizujące się w animacji, studio dźwiękowe oraz studio nagrań usytuowane w Islandii (specjalnie, by klimat wikingów był maksymalnie autentyczny). Miłym gestem jest możliwość otrzymania wcześniejszych części Banner Sagi. Jeśli dorzucimy 20 dolarów do dowolnego progu wpłat, z momentem zakończenia kampanii dostaniemy dwie poprzednie części. Oczywiście, im hojniejsi będziemy, tym więcej dostaniemy - od t-shirtów i plakatów, po ścieżkę dźwiękową i specjalne przedmioty w grze. Poniżej możecie obejrzeć spot reklamujący kampanię na kicstarterze:
The Banner Saga 3 będzie kontynuacją drugiej części, a wszelkie decyzje podjęte w trakcie wcześniejszych przygód zostaną uwzględnione. Zbyt wiele o fabule nie wiemy poza tym, że istotna będzie The Darkness. W świecie pełnym mitologii czeka nas eksploracja, między innymi, miasta Arberrang. Nie znamy ani daty premiery, jednak twórcy kampanii obiecują, że wywiążą się z wszelkich zobowiązań do grudnia 2018 roku. Przed chwilą sprawdziłam, ile udało im się uzbierać. Licznik pokazywał prawie 100 tysięcy - tyle stoicy uzbierali w ciągu jednego dnia. [Źródła: gamespot.com, gameskinny.com, eurogamer.net, kickstarter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze