Rooms of Realities zabierze nas do escape roomów

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 16 Grudzień 2022
  • Komentuj 0

Do tej pory twórcy zapowiedzieli pokój zagadek osadzony w opuszczonym szpitalu oraz we wnętrzu egipskiej piramidy. Z najnowszego zwiastuna gracze dowiadują się, że gra pozwoli im także zanurzyć się w głębokim oceanie na pokładzie opuszczonej łodzi podwodnej inspirowanej powieścią Juliusza Verne’a i jego „20 000 mil podmorskiej żeglugi”. Łódź będzie wypełniona zagadkami, a ich rozwiązywanie będzie przybliżać graczy do ukrytego skarbu.

Rooms of Realities zabierze nas do łodzi podwodnej

Rooms of Realities pozwoli na rozgrywkę w rozmaitych escape roomach, o różnym poziomie trudności. Poszukiwania klucza lub łamania kodu będzie można podjąć się, zarówno grając samodzielnie, jak i przeżywając wciągającą przygodę razem z przyjaciółmi w trybie kooperacyjnym.

Wykorzystanie technologii VR wyniesie doświadczenia płynące z rozgrywki na wyższy poziom i pozwoli jeszcze intensywniej przeżywać wszystkie przygody. Wykazywanie się spostrzegawczością i sprytem da jeszcze większą satysfakcję. Rooms of Realities ma być grą dla osób w każdym wieku. Próby wydostania się z pokoju odbywać się będą w przyjaznej i czytelnej oprawie, dlatego nawet pozornie niepokojące miejsce będzie sprzyjać główkowaniu. Gra utrzymana jest w konwencji powieści przygodowej dla młodzieży.

Główne cechy Rooms of Realities:

  • Gra dostępna zarówno w wieloosobowym trybie kooperacyjnym, jak i w trybie indywidualnym,
  • Rozwiązywanie zagadek środowiskowych opartych na kojarzeniu faktów doskonale sprawdza się w środowisku VR,
  • Urozmaicone uniwersum zagadkowych pokojów pozwoli między innymi na podróż do Egiptu, podwodnych otchłani czy opuszczonego szpitala,
  • Przyjazna i czytelna oprawa, dzięki której pozornie niepokojące miejsca stają się przestrzeniami przystępnymi dla każdego gracza,
  • Do wirtualnego świata gry przenoszone będą prawdziwe, fizyczne escape roomy wraz z ich scenariuszami.

Rooms of Realities przygotowywane jest z myślą o platformach VR, a premiera odbędzie się w 2023 roku. Więcej szczegółów na Steamie.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze