Rocket League będzie w pełni darmowe

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 06 Wrzesień 2020
  • Komentuj 0

Epic Games kupiło twórców Rocket League o czym już pewnie wszyscy wiecie. Z tego tytułu w tym unikalnym połączeniu samochodów z piłką nożną, nastąpi szereg daleko idących zmian. Wiemy, że Psyonix sprawi, że ich tytuł będzie darmowy. Zrezygnowano również z standardowych loot boxów na rzecz zdobywania konkretnych przedmiotów kosmetycznych. Co jeszcze?

Rocket League tylko na Epic Games Store oraz bez dodatkowych opłat

Rocket League faktycznie zmienia swój model dystrybucji na Free-to-Play. Równocześnie gra znika ze Steama, przechodząc tym samym do Epic Games Store. Spokojnie, jeśli posiadacie ją na platformie Valve to jej nie utracicie. Zwyczajnie nowe osoby będą musiały grać poprzez sklep Epic Games. Dla aktualnych posiadaczy na Steamie pod tym względem nic się nie zmieni, Twórcy zapewniają nawet, że nie będą oni w żaden sposób gorzej traktowani, więc możecie odetchnąć.

Cóż dalej? Zmiany w Item Shopie, to już wiecie. Przejście do Epic Games Store również. Debiut w modelu Free-to-Play? To też jest już Wam znane. No to teraz mała niespodzianka, Rocket League będzie w pełni darmowe, co oznacza, że gra nie będzie wymagała subskrypcji PS Plus albo Nintendo Switch Online, aby móc w nią grać.

Wbrew pozorom nie jest to oczywiste, bowiem wiele darmowych tytułów wymaga na konsolach tego typu opłat. Rocket League będzie jednak od nich wolne, co pozwoli na prawdziwie darmową zabawę po Sieci. Warto jednak zaznaczyć, że NIE dotyczy to osób grających na Xbox One. Posiadacze konsoli Microsoftu będą musieli zaopatrzyć się w Xbox Live Gold, aby móc grać w Rocket League – nawet, jeśli zgarną grę za darmo.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze kiedy nastąpi kompletna transformacja Rocket League. Podobno ma to mieć miejsce jeszcze w tym roku, a konkretniej tego lata. Możemy zatem teoretycznie zakładać, że nastąpi to jeszcze we wrześniu. Teoretycznie!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze