Riot szykuję karciankę?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Październik 2017
  • Komentuj 7

To co widzicie jest rzekomo jednym z prototypów                                        

To co widzicie jest rzekomo jednym z prototypów

Plotki o nowej grze w świecie League of Legends krążą po sieci od kilku lat, ale teraz wydaje się, że sprawa nabiera nieco tempa. Pod koniec grudnia zeszłego roku Riot zarezerwował nazwę League of Legends: Supremacy, gry która podobno ma być karcianką. 

Kiedy wejdziecie sobie na stronę Trademarkia dowiecie się, że nowy twór Riot należał będzie do kategorii gier komputerowych, które będzie można ściągnąć z internetu nie tylko na PCty, ale także na urządzenia przenośne i smartfony.  Tak w 2013 roku miały wyglądać karty do gry w Supremacy Nie jest to pierwszy raz kiedy słyszymy o tym tajemniczym projekcie. W 2013 roku haker ukrywający się pod pseudonimem Jason włamał się na konto współzałożyciela Riot Marca Merrilla, z którego udało mu się wykraść rzekomo gotowe szablony do gry w karcianego LoLa. Riot oczywiście wtedy wszystkiemu zaprzeczył, stwierdził że nad żadną nową grą nie pracuje i właściwie było po temacie.

Mijają trzy lata, Riot w tym czasie zostaje w całości sprzedany chińskiemu gigantowi interentowemu Tencent Holdings Ltd., któremu pomysł na karciankę chyba się spodobał. Skąd to wiadomo? Serwis 2p.com podaje, że Chińscy gracze zostali poproszeni przez Tencent o wypełnienie krótkiego formularza, w którym pytano między innymi o ich dotychczasowe doświadczenia z... Hearthstonem. Jeśli gracz potwierdził, że miał do czynienia z karcianką Blizzarda system pytał go o to czy grał w League of Legends, jaki system operacyjny ma na swoim smartphonie i wreszcie czy jeśli Tencent Games zorganizuje w przyszłym tygodniu specjalne wydarzenie związane nową marką, podczas którego będzie można wypróbować zupełnie nową grę, to czy ten chciałby do niego dołączyć.

Nadal obracamy się w świecie plotek, ale bardzo możliwe, że już za tydzień, po evencie Tencent, będzie wiadomo nieco więcej o Supremacy. Zważywszy na wcześniejsze pytania dotyczące Hearthstone'a można wysnuć wniosek, że Riot zamierza wejść w karcianki. Skoro Blizzard atakuje swoim Heroes of the Storm rynek MOBA, w którym król nazywa się League of Legends, to dlaczego Riot nie miałby podebrać nieco graczy Zamieciowcom i Hearthstone'owi? 

Oczywiście na żadne oficjalne potwierdzenie  ze strony producenta LoLa nie ma na razie co liczyć. Niech się chłopaki skubią, a co? Za jakiś czas, mam ogromną nadzieję, dostaniemy samodzielną wersję wiedźminskiego giwnta i wtedy się zobaczy kto jest najlepszy na uklepanym stole.

[źródło: 2p.comTrademarkiatoucharcade.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze