Powrót twórcy GTA

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 23 Styczeń 2017
  • Komentuj 1

Leslie szykuje coś równie wielkiego jak GTA?

Leslie szykuje coś równie wielkiego jak GTA?

Nawet jeśli nazwisko Leslie Benzies niewiele Wam mów, to już o grach, w których maczał palce, na pewno słyszeliście. Teraz były producent, między innymi, GTA 3 i Red Dead Redemption wraca do pracy, i to od razu z nową grą! Kulisy odejścia Benziesa z Rockstar nie są o końca wyjaśnione, zresztą o tą sprawę nadal toczy się spór sądowy o bagatela 150 milionów dolarów, jakie Rockstar rzekomo jest winien swojemu byłemu pracownikowi. Widać Benzies ma dość bezczynnego czekania i bierze się za jakąś robotę. A to wszystko z pożytkiem dla graczy, bo deweloper naprawdę ruszył z kopyta. Już teraz zarejestrował aż pięć nowych firm związanych z deweloperką gier. Jedyną z nich jest studio Royal Circus Games, które zdążyło już zarejestrować nazwę nowego projektu Benziesa. Chodzi o tajemniczą na razie grę ''Time for a New World''. Royal Circus Games będzie zajmowało się przede wszystkim tworzeniem gier na konsole i urządzenia przenośne, ale VR-Chictect Limited, kolejna z nowych firm Benziesa, będzie zajmowała się tworzeniem gier pod wirtualną rzeczywistość i najprawdopodobniej także tworzeniem sprzętu VR.

Leslie ma dość bezczynności

Leslie ma dość bezczynności

O Starship Group i Everywhere Game Limited, kolejnych przedsięwzięciach dewelopera, na razie niewiele wiadomo poza tym, że są. Czego jak czego, ale doświadczenia w tworzeniu gier Benziesowi na pewno nie można odmówić. To między innymi dzięki niemu zagraliśmy w GTA 3 i wszystkie następne gry z tej serii, to on pomagał stworzyć Red Dead Redemption, Maxa Payne'a 3 czy L.A Noire. Teraz pracuje nad czymś całkowicie nowym, a doświadczenie podpowiada, że będzie to coś wielkiego. [źródło: scotsman.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze