Półtora roku za Jeniffer

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 28 Październik 2016
  • Komentuj 1

Lawrence stała się twarzą skandalu z 2014 roku

Lawrence stała się twarzą skandalu z 2014 roku

Głośna sprawa z 2014 roku, kiedy to do sieci trafiły prywatne zdjęcie wielu celebrytów, doczekała się swojego końca. 36-letni Ryan Collins ze Stanów Zjednoczonych został skazany na 18 miesięcy więzienia. Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, Kate Upton, Scarlett Johansson czy Rhianna to tylko niektóre z gwiazd, których nagie zdjęcia trafiły do sieci w 2014 roku. Sprawa odbiła się na świecie głośnym echem i sprawiła, że częściowo straciliśmy zaufanie do ''chmur'', w których bezpiecznie i wygodnie mogliśmy przechowywać swoje dane. W latach 2012-2014 Ryan Collins ze stanu Pensylwania wyłudził hasła i nazwy użytkowników od ponad 600-set internautów. Wysyłając maile z adresów takich jak ''[email protected]'', ''[email protected]'' czy ''[email protected]'' podawał się za obsługę techniczną Google czy Apple'a. Ufni użytkownicy internetu, w tym wielu celebrytów, ujawniało hasła broniące dostępu do ich danych.

Collins spędzi 18 miesięcy w więzieniu

Collins spędzi 18 miesięcy w więzieniu

''W niektórych przypadkach Collins użył programów, dzięki którym pobierał całą zawartość iCloud swoich ofiar'' powiedział prokurator Bruce Brandler. ''Dodatkowo Collins zorganizował oszustwo, w którym wyłudzał od ofiar ich nagie zdjęcia''. Foty z szybkością błyskawicy rozeszły się po internecie, głównie za sprawą Reddita i 4chana. Mimo iż Reddit próbowal zamknąć podstronę, na której użytkownicy wymieniali się zdjęciami, to na jakąkolwiek próbę usunięcia fotografii z internetu było już za późno. Sprawa włamów była jednak poważna i zajęło się nią FBI. Wczoraj, po dwóch latach śledztwa, ofiary doczekały się częściowej sprawiedliwości. Dlaczego tylko częściowej? Bo choć Ryan Collins przyznał się do winy jeśli idzie o włamania na konta, to prokuratorom nie udało się udowodnić, że to on stał za ich rozprzestrzenieniem. Dlatego Collins za kratami spędzi jedynie półtora roku, choć groziło mu znacznie więcej.

Edek czeka na proces. ten zaczyna się w sztyczniu

W styczniu rusza proces Edka

Co ciekawe drugim z oskarżonych w tej sprawie jest Amerykanin polskiego pochodzenia Edward Majerczyk, który również przyznał się do wykradania prywatnych zdjęć z kont celebrytów. Dlaczego to zrobił? Sam przyznaje, że chodziło jedynie ''o własną satysfakcję i przyjemność'', ale nie planował rozpowszechniać zdobytych zdjęć. Pod koniec września przyznał się do stawianych mu zarzutów i oczekuje na proces, który ma rozpocząć się w styczniu. Grozi mu pięć lat więzienia. [źródło: bbc.com. theguardian.com, independent.co.ukchicago.suntimes.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze