Polski rząd stworzył serwer Minecrafta

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 24 Marzec 2020
  • Komentuj 2

Powiem tak, inicjatywa jest fajna. Jak już Wam pisałem, siedzimy wszyscy grzecznie w domu. Dla wielu to dodatkowe wakacje, ale nie zapominajcie, aby nie marnować czasu. Uczniowie mają lekcje, a niektóre osoby pracujące mają tzw. Home Office. Niemniej poza tym trwa kwarantanna, więc z pewnością niektórzy z Was zwyczajnie nie mają co robić. I tutaj z pomocą przychodzi polski rząd. Tak dokładnie, dobrze czytacie!

Grarantanna wprowadziła własny, polski serwer Minecraft

Inicjatywa Grarantanna ma zapewnić młodym osobom zajęcie na czas kwarantanny. Całość dostępna jest w tym miejscu i sami możecie zdecydować, jaka aktywność Was interesuje. Sesja RPG Online? Quizy historyczne oraz zagadki? Tworzenie gier? A może po prostu Minecraft?

Polski rząd w ramach Grarantanny utworzył specjalny serwer Minecraft na którym w zasadzie wszyscy są mile widziani:

Witajcie w świecie Grarantanna, jest to serwer Minecraft stworzony z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji. Zachęcamy uczniów szkół podstawowych oraz średnich do wspólnego budowania cudu cyfrowego świata. Do Waszej dyspozycji będzie działka 60x60, niezbędne materiały budowalne i nieskończony pokład kreatywności. Budować możecie sami lub dzielić zabawę ze znajomymi.

Po otrzymaniu działki w grze, można zacząć budowę. Każdy z graczy jest w trybie kreatywnym i może korzystać z dowolnych materiałów w sposób nieograniczonych. Pamiętajcie, że jedyne co Was ogranicza to wyobraźnia. Spośród Waszych prac wyróżnimy kilka i nagrodzimy. Dla osób chcących oglądać rozgrywkę zostanie zorganizowany live stream.

Na przygotowanie pracy macie czas od dnia 23.03.2020 r. godz. 18:00 do 27.03.2020 r., do godz. 20:00. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu 30.03.2020 r. o godz. 20:00.

Przyznam szczerze, że jest to naprawdę fajny pomysł i ciekaw jestem, czy cieszyć się będzie zainteresowaniem oraz zaangażowaniem graczy. Dobrze również wiedzieć, ze Ministerstwo Cyfryzacji nie jest głuche na potrzeby młodych osób, zainteresowanych graniem. Poza Minecraftem, jak już wspominałem, Grarantanna oferuje kilka innych atrakcji, na które warto rzucić oko. Ja już niestety jestem na nie zdecydowanie za stary, więc bawcie się dobrze w moim imieniu :<

P.S. Szkoda tylko, że trolle potrafią zapaskudzić każde miejsce, nawet ten serwer Minecrafta, a wszystko dla „śmieszków”...

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze