Polska Persona 5!

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 28 Luty 2017
  • Komentuj 0

Persona 5, podobnie jak poprzednie części, będzie miała nietuzinkowych bohaterów

Persona 5, podobnie jak poprzednie części, będzie miała nietuzinkowych bohaterów

Rok temu w Japonii pojawiła się szósta część tej niezwykle popularnej serii jRPG. Gracze z Zachodu będą musieli jeszcze na nią poczekać... Fani z Polski nie będą musieli sprowadzać gry z zagranicy, bo dziś pojawiła się wiadomość, że studio Techland zadba o wydanie Persony na rodzimym rynku. Persona (inaczej Shin Megami Tensei: Persona) jest jedną z najpopularniejszych serii japońskich RPG, będąca połączeniem role-playa, z rozbudowaną eksploracją lokacji oraz dużym naciskiem na relacje z bohaterami. Grę stworzyło studio Atlus, z siedzibą w Tokio. Debiut pierwszej części miał miejsce w 1996 roku, a seria ma na koncie 7 milionów sprzedanych egzemplarzy. Mamy nadzieję że fakt, iż zostanie ona wydana w Polsce, zachęci graczy do sięgnięcia po tę wartą uwagi serię.

One tylko wyglądają niewinnie...

One tylko wyglądają niewinnie...

Gra opowiada o grupie z pozoru zwykłych licealistów, którzy wiodą podwójne życie. W szkole i domu są zwykłymi nastolatkami, z problemami, które miewał - lub wciąż ma - każdy z nas. Ich drugie życie toczy się w ramach grupy zwanej "Phantom Thieves of Hearts". W przebraniach i maskach przemierzają oni rzeczywistość zwaną Palace, walcząc za pomocą manifestacji psyche zwanych Personami. Są to potężne mistyczne istoty, ściśle związane z bohaterami. Ich przeciwnikami są Cienie, koszmary oraz wszelkiego rodzaju potwory będące uosobieniem chorych umysłów. Gra ma charakterystyczną szatę graficzną, jest dynamiczna oraz, jak przystało na jRPG, ma skomplikowaną fabułę. Żeby ją poznać, nie wystarczy kilkanaście godzin... Data premiery w Polsce to 4. kwietnia, na konsolę PS4. Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu z polskimi napisami:

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze