”Pogromca” Diablo III zmierza na PS4

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 06 Listopad 2018
  • Komentuj 0

Dlaczego w tytule widnieje ”pogromca”? Tak bowiem nazywane jest Path of Exile, które przez wiele osób (większość?) uznawane jest za lepszą produkcję niż ostatni diabeł Blizzarda. Takie opinie nasiliły się dodatkowo po niedawno zakończonym BlizzConie.

Nie mnie to oceniać, ja tam w Diablo III dobrze się bawiłem, a obie gry są dla mnie na tyle różne, że nie traktuję je w tych samych kategoriach. Ostatnie Diablo to dla mnie bardziej ”action RPG”, a PoE to stary, dobry (i drewniany) hack’n’slash. Zresztą, o kwestii gatunków i ich roli w grach może kiedyś sobie pogadamy. Do rzeczy jednak!

Grinding Gear Games poinformowało, że ich Path of Exile zmierza na PlayStation 4. Co lepsze, deweloper potwierdził prawie konkretną datę premiery gry na konsoli Sony – grudzień 2018. Tak, w przyszłym miesiącu na PS4 będziemy mogli ogrywać PoE.

GGG podaje, że kolejne rozszerzenie do Path of Exile pojawi się w grze 7 grudnia. Firma planuje udostępnić ją również w wersji konsolowej. I wiecie co? Jest na co czekać, bowiem w ramach nowości otrzymamy prywatne ligi.

Private Leagues to specjalne ”serwery” tworzone i zarządzane przez samych graczy. Będziemy mogli modyfikować rozgrywkę w dowolny sposób i zmierzyć się z jeszcze bardziej wymagającym Path of Exile. Dostaniemy dostęp do ogromnej ilości ustawień, co pozwoli stworzyć praktycznie to, co chcemy.

Jest tylko jeden haczyk – założenie prywatnej ligi będzie płatne. Dziesięciodniowy ”prywatny serwer” na 10 miejsc kosztować ma 120 punktów premium. Będzie można doładowywać naszą ligę, aby zwiększyć limit slotów lub przedłużyć jej żywotność.  Warto przy tym zaznaczyć, że dołączanie do lig oraz granie w nich będzie darmowe.

Koszty ponosić zatem będzie jedynie twórca, ale jestem przekonany, że zgrane społeczności będą zwyczajnie robiły zrzutkę. 50 punktów premium kosztuje 5 dolarów, 100 punktów to 10 dolarów, a 200 punktów to 20 dolarów. Cena założenia Private Leagues to zatem nieco ponad 10 dolarów, a doliczając do tego koszty utrzymania, możemy spokojnie założyć, że wyjdzie ponad 20 dolarów.

Należy przy tym pamiętać, że jest to rzecz całkowicie opcjonalna i w nikt nikogo nie zmusza do grania na takich ”prywatnych serwerach”. Niemniej fajnie, że taka opcja się pojawi.

[Źródło: Path of Exile]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze