Podobno powstaje Mafia II: Definitive Edition

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 09 Kwiecień 2020
  • Komentuj 0

Nie wszystkie kontynuacje są udane tak samo, jak nie wszystkie są złe. W grach komputerowych zresztą jest nie inaczej. Przykładowo, trzecia część Wiedźmina jest najbardziej chwalona i doceniana, a trzecia część Gothica najmocniej krytykowana. W przypadku Mafii jest zresztą podobnie. Dwie, pierwsze części to dla wielu dzieła sztuki, a trzecia to bękart, który nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Mimo to sprzedał się świetnie i ma swoich fanów, mimo wielu zmian, jakie wprowadził w serii. Jeśli zatem chcielibyście wrócić do czegoś bardziej klasycznego, to będzie Wam to dane. O co chodzi?

Mafia II: Definitive Edition powstaje!

Tak, zapowiedziano, że Mafia II: Definitive Edition powstaje. Nie dostaniemy czwartej części przygód rodziny mafijnej, a zamiast tego zrobimy krok w tył. Niestety, szczegółów na temat tej edycji brakuje. Nie wiemy, czym różnić się będzie względem oryginału, ale ptaszki ćwierkają o poprawionej grafice,  pełnego pakietu DLC w ramach jednej edycji oraz wsparcia dla rozdzielczości 4K.

Czy deweloperzy pokuszą się o rozbudowanie gry? Wprowadzenie nowych wątków fabularnych? Zmiany w obrębie oryginału? Tego niestety nie wiadomo, ale coraz więcej doniesień wskazuje, że niczego takiego nie dostaniemy. Równocześnie bowiem poinformowano, że powstaje również Mafia III: Definitive Edition. Niemniej z tego co wyczytałem, odświeżona Mafia II powinna zostać wydana na PC, Xbox One, PlayStation 4, a być może również na konsolę Nintendo Switch.

Teraz zaś pozostaje czekać na konkrety!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze