Playstation 5 to ''konieczność''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Październik 2018
  • Komentuj 1

Szef Sony, Kenichiro Yoshida, w wywiadzie dla Financial Times w końcu przyznał, że następca PS4 jest koniecznością. Niestety, Yoshida w żadne szczegóły nie wchodzi.

Microsoft już ogłosił pracę nad kolejnym Xboxem, ale w przypadku Sony słyszeliśmy jedynie plotki dotyczące zestawów deweloperskich nowej konsoli, które miały już trafić do twórców gier. Oczywiście wszyscy mamy świadomość, że kolejna generacja konsol jest tuż za rogiem, nie wiemy tylko, kiedy nowy sprzęt od Sony i Microsoftu miałby trafić na rynek?

Następca w drodze

Niestety, Kenichiro Yoshida nie rzuca na sprawę żadnego światła, ale po raz pierwszy Sony oficjalnie w ogóle mówi o potencjalnym PS5

W tym momencie mogę powiedzieć, że posiadanie sprzętu następnej generacji jest koniecznością.

Na ten moment nie wiemy nic na temat możliwości następnej generacji, choć sporo mówi się o wstecznej kompatybilności nowego sprzętu względem PS4. Co ciekawe - Yoshida nie wymienia nazwy nowej konsoli, ale chyba nikt nie wyobraża sobie, że konsola będzie nazywała się inaczej jak PlayStation 5. Źródła, na które powołuje się Financial Times, mówią jeszcze o ''znaczącym odejściu od PlayStation 4, ale architektura systemu będzie podobna''.

Jak widzicie nie ma tutaj konkretnej informacji, o dacie premiery możecie oczywiście zapomnieć. Na początku tego roku sporo mówiło się o możliwości zapowiedzenia Playstation 5, ale dziś wiemy, że to nierealne. W takim razie czekamy na 2019. 

Coś się w temacie ruszyło

[źródło: financialtimes.com, gamesindustry.biz]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze