Path of Exile: Fall of Oriath już jest!

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 04 Sierpień 2017
  • Komentuj 0

Zapowiadany od wielu miesięcy najpotężniejszy dodatek do Path of Exile - Fall of Oriath - pojawi się 4-go sierpnia o godzinie 22 czasu CET, inaczej mówiąc o 8 rano 5-go sierpnia w Nowej Zelandii... Co ma ten odległy kraj do nas? Właśnie tam znajduje się siedziba studia Grinding Gear Games, które stoi za Path of Exile. W przeliczeniu o godzinie 23:00 w Polsce, 4-go sierpnia możemy wszyscy grać w Fall of Oriath!

Dlaczego wszyscy? Bo każdy z Was może to zrobić. Path of Exile jest grą darmową w doskonałym modelu free to play. Wraz z wydaniem całkowicie darmowego rozwinięcia Fall of Oriath rusza nowa liga - Harbinger Challenge League. Mikropłatności jakie znajdują się w grze mają wpływ praktycznie jedynie wizualny - skiny zmieniające wygląd postaci, efekty nakładane na umiejętności, aury lub elementy dekoracyjne do tzw. housingu. Co wprowadzi dodatek Fall of Oriath oraz jak będzie wyglądać nowa liga Harbinger Challenge League ruszająca w momencie premiery? To wszystko dowiecie się z prowadzonych live'ów oraz tego newsa.

Planujecie rozpocząć swoją przygodę z Path of Exile? Dołączcie do Brodatego lub Rivida 4-go sierpnia wieczorem lub dołączcie do ich serwerów Discord, które znajdziecie na kanałach LIVE.


Premierę Fall of Oriath będzie streamować Rivid (na Twitch) oraz Brodaty (na TwitchYouTube)


Chyba najbardziej flagową zmianą w rozszerzeniu Fall of Oriath jest zmiana systemu trudności gry oraz dodanie do niej aż 6 nowych aktów - cztery stare plus jeden nowy będą nazywały się częścią pierwszą (Part I), kolejne 5 nowych aktów częścią drugą (Part II), których akcja toczyć się będzie po wielkich zmianach w fabule. Odwiedzając nowe akty przyjdzie nam zobaczyć całkowicie nowe miejsca, ale również te, które mieliśmy okazję oglądać wcześniej - w mocno zmienionej formie. Niektóre z wcześniej znanych nam lokacji, kojarzących się z przeciwnikami, bossami oraz walkami... Dziś, okażą się schronieniem.

Zmiany dotkną niemal każdej części gry - systemu Energy Shield, przywoływania potworów, obrażeń obszarowych oraz tzw. labiryntu. Otrzymamy kilkanaście nowych skill gemów - między innymi opartych o inne mechaniki krwawienia oraz otrucia. Walki w tzw. Labiryncie mają być krótsze w czasie potrzebnym na ukończenie, ale poboczne zadania i skarby mają być cenniejsze. Inną wielką zmianą będzie system Panteonu - pokonując specjalnych bossów (zarówno fabularnych, jak i pobocznych) otrzymamy ich moce.

Tych bogów do ubicia otrzymamy dwunastu - ośmiu pobocznych oraz czterech głównych. Zabijając ich w Panteonie będziemy mogli zaznaczyć jedną moc potężniejszego boga i jedną moc pomniejszego, dowolnie je zmieniając bez kosztów. Również za pomocą Divine Vessel możemy ulepszać pozyskane z nich moce. Jak? Dodając Divine Vessel do odpowiedniej mapy i pokonując potężniejszą wersję końcowego bossa, a następnie dostarczając Sin'owi (nowej postaci fabularnej) napełnione naczynie z duszą boga.

Fall of Oriath przyniesie nam nowe waluty aka "Orby". Tutaj zdanie graczy jest podzielone, bo to kolejne klamoty do składowania w skrzynkach. Z drugiej strony waluty dają nowe opcje i pozwalają na szybsze zdobycie takich walut jak Chaos Orb albo Exalted Orb. Nowe waluty pozwalają na kolejne modyfikacje przedmiotów. Orb of Annulment usunie z magicznego lub rzadkiego przedmiotu losowy parametr. Orb of Binding ulepszy przedmiot do rzadkiego z maksymalnie czterema połączonymi gniazdami. Orb of Horizons zmieni mapkę na inną tego samego tieru. Engineer's Orb sprawi, że możemy ulepszać Strongboxy rozsiane po mapach do maksymalnie zwiększonej 20% jakości.

Ciekawie zapowiada się Ancient Orb - pozwala na zmianę przedmiotu legendarnego w inny przedmiot tej samej klasy. Dodatkowo twórcy z Grinding Gear Games dodają nam shardy - jakby odłamki róznych walut, kompletując zestaw otrzymamy ich "większą" formę - np. odłamki Chaos Orb zamienimy właśnie w Chaos Orb.

Co wnosi do gry Harbinger Challenge League? Może najpierw wyjaśnijmy czym jest liga w Path of Exile - to swego rodzaju ladder lub epizod w historii gry, który wyróżnia się nowymi mechanikami. Wszystkie postacie stworzone w Path of Exile w trwajacej wcześniej lidze Legacy przechodzą do ligi Standard, gdzie znajdują się wszystkie inne postacie stworzone w całej historii gry. Nic nie tracimy, ale liga Standard nie zawiera mechanik z Harbinger Challenge League. To zachęcenie by ponownie zacząć z nowymi postaciami. Nowa liga to też nowa ekonomia, ponownie itemy cenne są faktycznie coś warte, bo na rynku jest ich niewiele.

Przemierzając Wraeclast - świat Path of Exile - napotkamy Harbringerów. Nowych, silnych przeciwników, których fabularne zależności ze światem na razie pozostają zagadką. Ich napotkanie będzie wiązać się z potworami, jakie mogą przywołać i jakie mogą wzmacniać swoimi siłami. Najpierw będziemy musieli uporać się z nimi zanim przyjdzie nam zmierzyć się z samym Harbringerem. Jednak... Możemy go zdobyć! Kolekcjonując specjalne przedmioty związane z Harbringerami damy radę zdobyć ich moc, co sprawi, że Harbringer stanie po naszej stronie w walce.

Wraz z nową ligą Harbinger Challenge League oraz dodatkiem Fall of Oriath do Path of Exile gracze otrzymują możliwość zdobycia elementów wizualnych za zwykłe granie, bez potrzeby wydawania prawdziwych pieniędzy na skiny. By móc je zdobyć w trakcie Harbinger Challenge League musimy "wbić" trochę osiągnięć - do dyspozycji mamy 40. Za zdobycie 12 otrzymamy efekt świecących oczu dla naszego bohatera, za 24 otrzymamy koronę Harbringera, zaś za 36 ukończonych osiągnięć cały efekt Harbringera nakładany wokół postaci. Warto na koniec wspomnieć, że cały system mikropłatności i umieszczania skinów na naszej postaci został przebudowany i od tej pory ich zmienianie powinno być dużo prostsze.

O innych pomniejszych elementach nowej ligii w Path of Exile - Harbinger Challenge League oraz o tym, co wnosi rozszerzenie Fall of Oriath dowiecie się na livestream'ach - wpadajcie do Brodatego i Rivida!

Do zobaczenia w Path of Exile.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze