Overwatch może się bać?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Wrzesień 2016
  • Komentuj 13

Darmowy Overwatch? W sumie czemu nie?

Darmowy Overwatch? W sumie czemu nie?

Jak zrzucić z tronu Overwatcha? Trzeba stworzyć grę jak najbardziej do niego podobną - tak przynajmniej wydają się myśleć twórcy gry Paladins, którą możecie za darmo wypróbować na Steamie w ramach otwartej bety.  Taką filozofię wyznawali do tej pory Chińczycy, którzy tworzą zupełnie nie podobną i na pewno nie totalnie skopiowaną z Overwatcha grę Legend of Titan. Ale  to Chińczycy, oni prawami autorskimi przejmować się specjalnie nie muszą. Za Paladins odpowiada znane ze SMITE'a studio Hi-Rez, na pewno więc nie można nazwać ich totalnymi amatorami jeśli idzie o tego typu produkcje. Wydawało by się, że pomysłów im nie brakuje, ale kiedy zobaczycie zaraz zapowiedź bety, to jestem pewien, że kilka zagrań i postaci wyda Wam się dziwnie znajomych:
Jak nic widzę tam Wieprza, na początku mignął mi Soldier, wydawało mi się też, że dostrzegam Żniwiarza. Ten koleś z wielką tarczą to przecież nikt inny jak Reinhardt. Nie mam nic przeciwko czerpaniu wzorców z gry Blizzarda, ale mam wrażenie, że Hi-Rez chciało stworzyć grę aż zbyt podobną do swojego konkurenta. Czy Paladins rzeczywiście, aż tak przypomina tytuł Blizzarda możecie przekonać się choćby za chwilę, bo na Steamie ruszyła otwarta beta tytułu. Póki co większość graczy ocenia grę pozytywnie, określając ją nawet ''darmowym Overwatchem''. A to chyba dobra reklama, nie?

Kolegę poznajecie?

Kolegę poznajecie?

[źródło: steampowered.comvideogamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze