Overcome to gra o walce z rakiem

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 08 Styczeń 2019
  • Komentuj 1

Overcome to nietypowy projekt, który swoimi rozwiązaniami korzysta z platformowo-zręcznościowych produkcji pokroju Super Meat Boy, czy popularnego w zeszłym roku Celeste. Grę wyróżnia na tle konkurencji nietypowa tematyka oraz pewna osobista historia.

Warto bowiem wiedzieć, że Overcome niesie ze sobą ogromny bagaż emocjonalny. Tytuł tworzony jest przez dewelopera, u którego zdiagnozowano nowotwór, gdy ten miał dziewiętnaście lat. Sama gra z kolei ma być egranizacją przeżyć oraz trudności związanych z walką z rakiem. To prywatna historia, którą autor postanowił się podzielić.

Walcz ze swoimi wewnętrznymi demonami, nie atakując ich.

Czy taki temat może być motorem napędowym dla gry? Patrząc po zwiastunie Overcome, możemy śmiało powiedzieć, że jak najbardziej. Specyficzna oprawa graficzna, nietypowe tła i przeciwnicy, a do tego ścieżka dźwiękowa – wszystko to jest mocno niepokojące, a do tego doskonale oddaje stan chorego. Tytuł zadebiutuje w przyszłym miesiącu na PC.

Overcome to nie jedyna produkcja odzwierciedlająca problemy swego twórcy. Autor Hyper Light Drifter również przeniósł swoje kłopoty kardiologiczne do gry. Znacie jakieś inne tytuły tego typu?

[Źródło: OvercomeGame]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze