Od ziarenka do sprzedaży

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Czerwiec 2016
  • Komentuj 2

Partnerstwo zrodzone w chmurze : )

Partnerstwo zrodzone w chmurze : )

Tego nie dowiecie się na E3 - jeden z największym graczy na rynku komputerowym wchodzi w biznes z używkami. Wraz z KIND Financial zdobyli rządowe kontrakty na śledzenie sprzedaży marihuany w Stanach. Konsole, gry, systemy operacyjne, serwery - Microsoft uczestniczy właściwie w każdym aspekcie komputerowej rewolucji. Teraz do swojego portfolio dopiszą także nową, ''zieloną'' technologię, dzięki której chce pomóc w kontrolowaniu sprzedaży marihuany.

W Polsce raczej szybko nie będzie

W Polsce raczej nie mamy na to co liczyć

Wszystko za sprawą porozumienia ze start-upem Kind Financial, który od około trzech lat tworzy oprogramowanie pozwalające na kontrolę marihuany od ziarenka do momentu sprzedaży. Microsoft najwyraźniej chciałby nieco skorzystać na prawie do zażywania konopi. Amerykańskie prawo, które choć dopuszcza sprzedaż używki w wielu stanach, to bardzo duży nacisk kładzie na to czy ''farmerzy'' spełniają wszystkie surowe normy i czy ich produkt nie trafia przypadkiem w ręce młodzieży i ludzi uzależnionych. I właśnie tutaj do gry wchodzi Kind i Microsoft, którzy wygrali rządowe kontrakty na dostarczenie programów monitorujących handel używką. ''Microsoft Cloud for Government zapewnia wparcie dla rządowej misji regulowania i monitorowania kontrolowanych substancji, od Departamentu Sprawiedliwości regulującego sprzedaż tytoniu i broni palnej, po stanowe przepisy regulujące sprzedaż marihuany'' powiedział rzecznik prasowy Microsoftu w rozmowie z Business Insider. Teraz kiedy Microsoft wszedł w biznes z ''marihuanenen'' możemy spodziewać się jakiś nowych, szalonych i nie do końca zrozumiałych zapowiedzi jeśli idzie o temat, który interesuje nas najbardziej - gry komputerowe. Nowy Xbox One Skun? A może One Mach? Zalegalizować Microsofta? A komu to potrzebne?! Póki co niestety zostaje zdobywanie nam ''motywu'' od tego gościa:
[źródło: bbc.comBusinessInsider.comtheweedblog.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze