Obcy ze Szczecinia!

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 14 Luty 2017
  • Komentuj 1

Trochę się kolega rozpycha...

Trochę się kolega rozpycha...

EXOR Studios ze Szczecina zapowiedziało wczoraj nową grę. Będzie to produkcja typu tower defense, ale w środowisku RTS, o nazwie X-Morph: Defense. EXOR znane jest z takich gier jak Zombie Driver czy D.I.P.R.I.P. Fabuła najnowszej produkcji opowiada o obcej rasie przemierzającej kosmos w poszukiwaniu surowców. W pewnym momencie alieni trafiają na piękną, błękitną planetę o nazwie Ziemia... Reszty możecie się domyśleć. Aha, co ciekawsze, naszym zadaniem wcale nie będzie obrona Ziemi, o nie. Wy, drodzy gracze, wcielicie się w najeźdźców w próbie ujarzmienia ludzkości.

Jeden z bossów chyli się ku upadkowi

Jeden z bossów chyli się ku upadkowi

Z orbity Ziemi zrzucamy na powierzchnię planety konstrukcje pozyskujące surowce, których trzeba bronić przez wojskiem autochtonów. Rasa, którą przyjdzie nam grać to ksenomorfy, które potrafią przybierać wiele kształtów. W grze będą dostępne cztery postacie, różniące się umiejętnościami i bronią. Ale sama siła ognia to nie wszystko. Możliwe będzie spore kształtowanie terenu rozgrywki poprzez wysadzanie mostów czy usuwanie wieżowców. Gra działa na silniku Schmetterling (lekka jak motyl?), który stworzyło EXOR Studios, a za efekty zniszczenia odpowiada technologia PhysX od Nvidia.

Ziemianie bronią nawet suchej pustyni

Ziemianie bronią nawet suchej pustyni

Gra została zaklasyfikowana jako tower defense, ale z elementami shootera - to ostatnie za pomocą statku, którym poruszamy się po terenie. Co jakiś czas Ziemianie będą wysyłać w naszą stronę bossa w postaci wielkiego mecha. Walka toczyć się będzie w lasach, na pustyniach, ale najciekawsze, moim zdaniem, oraz dające najwięcej satysfakcji w sianiu zniszczenia, będą ludzkie miasta. Warto wspomnieć o opcji gry w kooperacji na split-screenie (podzielonym ekranie). I to w dobrze opracowanym coopie, ponieważ poszczególne misje w scenariuszu zostały tak zaprojektowane, że gra we dwie osoby nie sprowadza się tylko do stawiania czoła większej ilości wrogów. Będą też oni inaczej koordynować ataki. Natomiast obrońcy mogą podzielić się zadaniami. Podczas gdy jeden stawia wieżyczki i niszczy elementy otoczenia, drugi zasiada za sterami typowego destroyera. Kooperacja w X-Morph zapowiada się naprawdę obiecująco. Gra X-Morph: Defense pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One jeszcze w tym roku! Tutaj możecie zobaczyć opublikowany wczoraj popołudniu trailer:
_4uVPBWWa4 [Źródła: gamerguru.ru, xmorphdefense.com, thesisthaxis.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze