The Wolf of Wall Street

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Sierpień 2013
  • Komentuj 1

423182-dicaprio-fbi-wolf-of-wall-street_Fotor_Collage

The Wolf of Wall Street to filmowa adaptacja autobiograficznej książki Jordana Belforta, spekulanta który w 1999 roku przyznał się do kierowania wielkim, trwającym 7 lat, oszustwie giełdowym.

Kierując firmą Stratton Oakmont Belfort (Leonardo Di Caprio) zarabia miliony i unika wszelkiej odpowiedzialności, a prawo wydaje się bezradne.

Film Martina Scorsese to opowieść o powstawaniu nowej klasy przestępców w Ameryce, przestępców których motywuje chciwość i arogancja. Ludzi takich jak Jordan Belfort  którzy dzięki swojej wiedzy, sprytowi i sporej dawce bezczelności wiodą życie o jakim zwykły obywatel może tylko pomarzyć.

Znana jest historia Pana Belforta, który rozbił swój helikopter w przydomowym ogródku ponieważ był pod tak silnym wpływem narkotyków, że nie mógł znaleźć lotniska.

Całość jednak nie kończy się dla naszego bohatera dobrze, stróże prawa w końcu znajdują na niego haka i zmuszają do spłacenia 100 mln $ wierzycielom oraz wsadzają na 22 miesiące za kratki.Obok DiCaprio w filmie wystąpi nominowany do Oscara Jonah Hill oraz Matthew McConaughey.

http://youtu.be/iszwuX1AK6A

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze