Nvidia szykuje rewolucję - 25$ za 20 godzin grania

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 05 Styczeń 2017
  • Komentuj 9
25 dolarów będzie kosztowało Was 20 godzin gry na potężnym wirtualnym komputerze Nvidii. Producent kart graficznych chce w ten sposób pozwolić zakosztować grania na najwyższym poziomie wszystkim graczom, także tym, którzy nie mają najnowszych komputerów. Wszystko dzięki GeForce Now.  ''Na świecie jest około miliarda graczy na PC, których komputery nie są gotowe na najnowsze gry'' powiedział szef Nvidii Jen-Hsun Huang. Wyróżnił tutaj jeszcze właścicieli komputerów od Apple, czy posiadaczy laptopów ze zintegrowaną grafiką. Dzięki GeForce Now będziecie mogli korzystać z umieszczonego w chmurze komputera Nvidii, który zajmie się odpaleniem gry, a na Wasz komputer streamowany będzie jedynie obraz i dźwięk. ''GeForce Now to w istocie takie PC'towe granie na żądanie''. Wystarczy ściągnąć klienta i już po chwili można cieszyć się najwyższymi możliwymi detalami na komputerze, który swoją młodość ma już dawno za sobą.

Jak duża będzie biblioteka Now?

100 złotych za 20 godzin gry... hmm...

Usługa wydaje się naprawdę kusząca, zwłaszcza, że gry mamy odpalać wykorzystując znane już nam platformy GOG Galaxy, Steam, Origin czy Uplay. Przepraszam, może trochę inaczej - usługa wydawałaby się naprawdę kusząca, gdyby nie jej bardzo wysoka cena - 25 dolarów, ponad 100 zł, za 20 godzin gry na komputerze z GeForce GTX 1060. A może GTX 1060 to dla Was za mało? Luzik, 25 dolców kupi Wam wirtualnego kompa wyposażonego w GTX 1080... ale tylko na 10 godzin. Więc jeśli przyjdzie Wam do głowy przejście całego Wiedźmina 3: Dziki Gon odpalając go poprzez GeForce Now i wykorzystując GTX 1060, zakładając, że w grze CDP Red czeka na Was około 200 godzin przygód, to za przywilej przejścia gry zapłacicie... 250 dolarów, czyli około 1000 złotych! Sporo. W marcu usługa zostanie wprowadzona w USA, tam gracze mają nieco głębsze portfele niż Ci nad Wisłą, i dopiero jeśli GeForce Now tam się spodoba, to ewentualnie trafi do Europy.

GeForce Now alternatywną dla potężnych PC?

GeForce Now alternatywną dla potężnych PC?

[źródło: geforce.com, thevege.com,arstechnica.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze