Nowości u Bohaterów Burz!

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 27 Sierpień 2016
  • Komentuj 1
HQVL16X25TMJ1471677767413 Już w nadchodzącym miesiącu gra Heroes of the Storm otrzyma wielką aktualizację. Wiele nowości i jeszcze więcej zmian, które wpłyną na Waszą rozgrywkę. 13 września do HOTSa zawita inspirowane grą Starcraft wydarzenie o tytule "Machiny Wojny". Wraz z nim do gry trafią nowe postacie, skórki, wierzchowce, mapy, zestawy, nagrody oraz zadania. Dodatkowo będziemy mogli wybrać darmowego bohatera spośród Anub’araka, Thralla i Tyrande.

Zestaw Machiny Wojny zapewni Wam:

To przedmioty, które zapewni Wam kupno zestawu Machin Wojny

Wraz z nowym wydarzeniem rozpocznie się drugi sezon rankingowy. Za osiągniętą w pierwszym sezonie rangę otrzymamy złoto, portret oraz wierzchowca. Na nowo będziemy musieli rozegrać kolejne 10 meczy, po których zostaniemy przypisani do zasłużonej dywizji. Na pole bitwy zawitają nowi bohaterowie. Pierwszy z nich to znany ze Starcrafta Alarak, który będzie pełnił rolę zabójcy walczącego wręcz. Postać ta zasieje grozę w sercu każdego maga, dzięki zapewniającej szarżę umiejętności i możliwości wyciszenia wrogów. Drugim bohaterem jest znana graczom Overwatcha Zaria, która jako pierwsza w Heroes of the Storm będzie pełnić funkcję wojownika walczącego na odległość, a jej umiejętności pozwolą na skuteczne bronienie towarzyszy.
Rozgrywkę urozmaicą nam także dwie nowe mapy. Placówka na Braxis pozwoli nam poczuć się niczym Władca Roju, dzięki specjalnym klatkom. Tutaj chodzi przede wszystkim zdobywanie nadajników i uzbieranie maksymalnej liczby Zergów, które ruszą na budowle obu stron konfliktu, kiedy jedna z drużyn uzbiera odpowiednią ilość tych krwiożerczych stworów. Po batalii z Zergami, swoje kroki skierujemy na Poligon Nuklearny, drugą mapę, na której pobawimy się głowicami nuklearnymi i zrzucimy kilka z nich na budynki, czy postacie wroga. Będzie to kolejna nowość, ponieważ tę zabójczą broń będziemy nosić wraz z bohaterami, a zrzucać będziemy ją odpowiednim klawiszem.
Pojawi się także nowe zadanie, w którym będziemy musieli odtworzyć potężny artefakt Xel'naga. Nie będzie tak łatwo, ponieważ przeszkadzać nam w tym będzie ERK, czyli  główna siła robocza terrańskich planet. Nagroda? Złoto. Do gry zostanie także dodany system MVP rodem z Overwatcha. Na koniec każdej rozgrywki aplikacja wybierze 5 graczy pod względem zasług, jakich dokonali podczas meczu. Pośród nich, wszyscy z obecnych będą głosować na gracza, który spisał się najlepiej.

Głosowanie ma trwać tylko 15 sekund

Głosowanie ma trwać tylko 15 sekund

Nie zabraknie także nowych skórek i wierzchowców. Alarak pojawi się jako Herold N'Zotha, Rexxar wcieli się w Rakietera, Rzeźnik przemieni się w Ultraliska, a Zaria wejdzie w szeregi Gromowej Straży. Wisienką na torcie jest legendarny skin do Kerrigan, zatytułowany Królowa Duchów, czyli powrót do przeszłości przed transformacją w Królową Roju. A w przemieszczaniu po mapie pomoże nam Obsydianowy Cyberwilk oraz Ścigacz Ducha. (Pokaz skinów od 2:08)
Po tylu nowościach czas zwrócić uwagę na nadchodzące zmiany, którym warto się przyjrzeć. Valla, łowczyni demonów z Diablo, otrzyma całkowicie nowe drzewko talentów, a jej zdolność podstawowa będzie odgrywać jeszcze większą rolę. Codzienne zadania będą teraz kierować się preferencjami gracza. Jeśli często gramy zabójcami, to będziemy dostawać częściej zadania "rozegraj 3 mecze zabójcą". Analogicznie będzie z pozostałymi przypadkami. Dodatkowo grając w trybie draftu zadania będą zaliczać się nawet wtedy, kiedy nie wybraliśmy odpowiedniego bohatera. Nawet system rankingowy dosięgną zmiany. Ilość miejsc w randze Arcymistrzowskiej spadnie z 500 do 200, a nadwyżki punktów zdobyte przed awansem do kolejnej dywizji zostaną przeniesione razem z nami. Od nowego patcha, prędkość wierzchowców spadnie z 140% do 130%. Czy wydaje Ci się to błahą zmianą? 10% mniej szybkości to strata maksymalnie 3 sekund na przedostanie się z jednego końca mapy na drugi. Przypomnij sobie, ile razy zdarzyło się, że ktoś zebrał daninę czy ołtarz w ostatniej chwili? Choć wydaje się to nic nieznaczącą zmianą, to odbije się to bardzo na stosowanych dotychczas taktykach. Postacie takie jak Falstad, Reghar, Lunara, Dehaka, a nawet Abatur zyskają jeszcze większą przewagę dzięki swojej mobilności.

Czy władca Szczytu Aerie będzie panował także na polu bitwy?

Czy władca Szczytu Aerie będzie panował także na polu bitwy?

Przypomnę jeszcze, że 13 września będzie miał miejsce początek Sezonu drugiego. Rozpocznie się wtedy wydarzenie ''Machiny Wojny”. Valla otrzyma swój rework, zostanie dodana mapa Placówka na Braxis, pojawią się pomniejsze zmiany w Murkim, Raynorze, Sierżant Petardzie i w systemie rankingowym, a także wspomniana wcześniej prędkość wierzchowców. [źródło: eu.battle.net, youtube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze