Northgard już w lutym

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 23 Styczeń 2017
  • Komentuj 2

RTSy wrócą do korzeni?

RTSy wrócą do korzeni?

Koniec tułaczki po morzach i oceanach! Wikingom po wielu latach udało się znaleźć bogatą w zwierzynę i surowce naturalne ziemię. Witajcie w Northgard, grze francuzów z Shiro Games, która zadebiutuje 22 lutego na Steamie. Northgard to tajemnicza kraina zamieszkała przez wilkory, gigantów i nieumarłych wojowników strzegących jej tajemnic. Northgard to także idealne miejsce na stworzenie nowej kolonii Wikingów, dowodzonych przez Ciebie, graczu. Dzieło francuzów jawi się jako klasyczny RTS w dobrym tego słowa znaczeniu. Mieszkańcom naszej wioski nadajemy różne role, na Steamie twórcy wymieniają farmerów, marynarzy, wojowników czy nawet miejscowych bajkopisarzy przekazujących tradycje młodemu pokoleniu, dzięki czemu nasza mieścina może się rozrastać. Ostateczne zwycięstwo zapewni graczowi jedna z kilku możliwych do obrania dróg: klasyczna dla Wikingów droga podboju, postawienie na handel i wymianę towarów, zdobycie dla naszego klanu takiej sławy, że inne plemiona będą chciały się przyłączyć, oraz postawienie na bogobojność i motyw religijny.
Nie wszystko jednak w Northgard będzie takie różowe. System pór roku sprawi, że zimą będzie znacznie trudniej o jedzenie, a zasoby będą szybciej się zużywały. Trzeba będzie także uważać na watahy kręcących się po okolicy wilków i innych nieprzyjemnych stworzeń. Shiro Games proponuje nam rozgrywkę zarówno przeciwko SI jak i znajomym. Póki co, gra trafi do Early Access i nadal będzie rozwijana. Twórcy planują dodać pełną kampanię fabularną i dwa nowe klany. ''Mówiąc krótko, potrzeba nam doświadczonych i zaangażowanych graczy w strategie, którzy pomogliby nam stworzyć Northgard najlepszym jaki mógłby być. Przyłącz się do nas i zrób z Northgard strategię swoich marzeń!'' zachęcają w opisie gry twórcy. Premiera w Early Access 22 lutego! [źródło: steam.com, pcgamer.comnorthgard.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze