Niewiele zabrakło!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 30 Styczeń 2017
  • Komentuj 2

Astralis wraca do domu z tytułem mistrzowskim

Astralis wraca do domu z tytułem mistrzowskim

Niestety Polakom nie udało się wygrać Eleague Major w Atlancie. W finale, po zaciętym pojedynku, lepsza okazała się duńska ekipa Astralis wygrywając 2:1. Dziś wraz z Virtusami mieliśmy się cieszyć z drugiego, po pamiętnym IEM Katowice, zwycięstwa naszej drużyny w turnieju tej rangi. W sobotę Polacy pokonali w półfinale Brazylijczyków z  SK Gaming, którzy bronili tytułu. Nadzieje na ostatecznie zwycięstwo były więc uzasadnione. Pojedynek rozpoczął się od mapy de_nuke i zakończył się zwycięstwem 16:12 dla Virtus.pro. Początek na de_overpass wyglądał bardzo obiecująco z punktu widzenia polskiego kibica, bo ''nasi'' wygrali pistoletówkę. Ostatecznie musieli jednak uznać wyższość Astralis, którzy wygrali mapę 16:14.

Dzięki Virtus.pro!

Dzięki Virtus.pro!

Zrobiło się 1:1 w mapach i o wszystkim miał zdecydować pojedynek na de_train. Virtusi zaczęli z wielką werwą, w pewnym momencie mieli aż siedem punktów przewagi, ale nie udało się utrzymać tej przewagi do końca mapy. W pewnym momencie Astralis dogonili naszą piątkę. Stanęło na 16:14 dla Duńczyków, którzy wracają do domu z pucharem. Virtus.pro było bardzo blisko powtórzenia sukcesu z katowickiego IEMa z 2014, kiedy to sięgnęli po najwyższy laur. Choć Polacy nie wygrali, to spokojnie można powiedzieć, że wygrał e-sport. Cristian Tamas z Twitcha pochwalił się, że w momencie wznoszenia pucharu przez Astralis przekaz oglądało ponad milion widzów, co jest nowym rekordem serwisu.
Virtusom gratulujemy drugiego miejsca i czekamy na kolejne wielkie zawody naszej piątki! A jak przegapiliście wczorajszy finał to możecie zobaczyć go tutaj: [źródło: twitter.com, eleague.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze