Nie tylko Andromeda

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 01 Wrzesień 2016
  • Komentuj 2

Zupełnie nowa marka powstaje w tym samym studiu co Andromeda

Zupełnie nowa marka powstaje w tym samym studiu co Andromeda

BioWare pracuje nie tylko nad najnowszym Mass Effectem. Patrick Söderlund z EA mówi, że studio niedługo pokaże zupełnie nową markę. Na razie dużo więcej nie wiadomo. Podobne zapewnienia słyszeliśmy ostatnio od Take Two i Rockstar, ale na razie nic z nich dla graczy nie wynikło. Czy BioWare rzuca słowa na wiatr, czy rzeczywiście niedługo zaprezentują nowe IP? ''Nigdy nie kryliśmy tego, że BioWare pracuje nad nową marką, i jeszcze o tym porozmawiamy, we wcale nie tak odległej przyszłości'' mówi w rozmowie z Gamesindustry Söderlund. Przy okazji chwali się, że nowe IP BioWare, to nie jedyne co wyjdzie ze stajni spod znaku EA: ''Inne zespoły pracują nad nowymi markami. Musi być zachowany jakiś balans, prawda?''. Söderlund zwraca uwagę, że to, co teraz znajduje się w ofercie wydawcy nadal będzie rozwijane, ale firma ciągle szuka nowości. ''Musimy się upewnić, że nadal będziemy rozwijać obiecujące marki na Battlefield, FIFA, Madden czy Gwiezdne Wojny - ale ciągle będziemy inwestować w coś nowego''.

Söderlund obiecuje coś wielkiego

Söderlund chce dbać o gracza

Przedstawiciel EA mówi, że jego firma ciągle testuje nowe sposoby docierania do graczy, tak żeby wszyscy mieli pewność co do produktu końcowego. ''Niedawno otworzyliśmy w Sztokholmie specjalny obiekt dla DICE, nazywamy je laboratorium UX, gdzie znajdują się mnóstwo stanowisk do gier wraz z zainstalowanymi kamerami. Przyprowadzamy klientów, nagrywamy ich jak grają, a potem przeprowadzamy z nimi wywiad''. Wszystko w związku z niechęcią EA do gier projektowanych przez ''komitet''. ''To dużo bardziej naukowe podejście do rozwoju gier i chcę się upewnić, że dalej będziemy podążali tą drogą pamiętając, że nie wszystko da się obliczyć'' dodaje Söderlund. Zwraca tu uwagę na potrzebę innowacji i ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Stąd pewnie owa zapowiedź. Nowa marka powstanie w tym samym oddziale BioWare, w którym pracuje się obecnie nad Mass Effect: Andromeda. W przeszłości z pod ich ręki wyszedł Baldur’s Gate czy Dragon Age, bardzo więc możliwe, że nowe IP nie będzie jakimś rodzajem RPGa, tylko grą akcji - choć zaznaczam, że są to tylko spekulacje. No i to nieszczęsne ''niedługo'', które czasem trwa kilka tygodni, czasem nawet kilka lat. Stawiam jednak, że BioWare pokaże nad czym pracuje jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Co szukuje BioWare? Macie swoje typy?

Co szykuje BioWare? Macie swoje typy?

[źródło: gamesindustry.bizgamerant.comwccftech.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze