Nie piraćcie Spider-Man No Way Home!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 29 Grudzień 2021
  • Komentuj 2

Piractwo podobno cały czas maleje, a Polska jest w gronie krajów w Unii Europejskiej, które najrzadziej dokonują tego przykrego procederu. Może to budzić zaskoczenie, w końcu wiele usług nie jest u nas dostępnych. Niemniej rodacy radzą sobie z tymi problemami na własny sposób, np. przy użyciu VPN-ów. Nie to jednak jest tematem dzisiejszego newsa, a piracka wersja Spider-Man No Way Home, która trafiła do Sieci i zbiera kryptowalutowe żniwa.

Nie piraćcie Spider-Man No Way Home!

Hakerzy postanowili zmodyfikować piracką wersję filmu Spider-Man No Way Home, który jakiś czas temu trafił do kin. Wyposażyli go w odpowiednie malware, który zamieni naszego PeCeta w koparkę kryptowalut, działającą w tle. Wystarczy pobrać film i otworzyć plik, a oszuści otrzymują dostęp do naszego komputera.

Co więcej, szkodliwe oprogramowanie jest trudne do wykrycia, a my dopiero z czasem odkryjemy, że nasz sprzęt coś gorzej działa. W końcu kopanie kryptowalut zużywa sporo energii, a także mocy obliczeniowej urządzenia. Rachunki za zużycie również mogą okazać się wyższe, dlatego nie piraćcie. W ogóle nie powinno się piracić, ale w tym przypadku macie dodatkowy argument, aby się od tego powstrzymać.

A sam film zdecydowanie polecam. Moim zdaniem warto zapłacić za zobaczenie Spider-Man No Way Home w kinie.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze