Największa kolekcja gier na świecie

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 05 Kwiecień 2019
  • Komentuj 7

Jedni ludzie mają w domu osobne pomieszczenia na ciuchy, zwane też garderobami, a jeszcze inni potrzebują osobnego pokoju na swoje kolekcje. I właśnie do tej drugiej grupy należy rekordzista świata z największą kolekcją gier, liczącą ponad 20 tysięcy sztuk. 

Antonio Monteiro zdecydował się zaprezentować całą kolekcję gier na specjalnym filmiku. Chociaż od wpisania jego rekordu do Księgi Guinnessa minęło sporo czasu, to dopiero dziś możemy podziwiać zbiór w pełnej okazałości. Aby móc wpisać się do księgi, Teksańczyk przez osiem dni liczył swoje zdobycze. Naliczył dokładnie 20,139 gier. Szaleństwo, nie?

Wiemy też, jaka jest perła w jego kolekcji, bo przecież każdy kolekcjoner taką perełkę posiada. Jest nią Super Castlevania IV for Nintendo SNES. Antonio mówi o niej same piękne słowa:

To jest moja najukochańsza gra. Myślę, że to arcydzieło.

Oprócz Castlevanii w kolekcji znajduje się piękna kolekcjonerka wielokrotnej Gry Roku 2018, czyli God of War, ponad 900 gier na PS4 i ponad 500 na Xboxa One. Oprócz tego posiada ponad 100 konsol, by móc odpalić każdy jeden tytuł ze swojego zbioru.

Teraz patrzę na swojego Steama i nagle nie wydaje mi się taki wyjątkowy... :(

[Źródło:cnet.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze