Na co liczą Elektronicy?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 03 Sierpień 2016
  • Komentuj 3

Dwa tytuły mają w ciągu roku znaleźć około 25 milionów nabywców

Dwa tytuły mają w ciągu roku znaleźć około 25 milionów nabywców

Electronic Arts ogłosiła swoje przewidywania względem sprzedaży swoich dwóch najnowszych shooterów - Titanfalla 2 i Battlefielda I. Co ciekawe, najnowszy BF może sprzedać się słabiej niż jego poprzednicy. Obie gry zadebiutują już na jesień - Battlefield I kupimy 21 października, a na Titanfalla 2 poczekamy dokładnie tydzień dłużej. Elektronicy mają wobec gier duże plany, ale najwięcej zależy oczywiście od graczy. Poprzedniego Titanfalla kupiło około 7 milionów ludzi, ale zdaniem EA ''dwójka'' poradzi sobie lepiej. Nie jakoś spektakularnie lepiej, bo deweloper przewiduje sprzedaż na poziomie pomiędzy 9, a 10 milionów kopii.

Hype w związku z Battlefieldem I osiągnie poziom zakładany przez EA?

Hype w związku z Battlefieldem I osiągnie poziom zakładany przez EA?

Battlefield I ma sprzedać się nieco lepiej, ale w tym wypadku EA wypowiada się trochę ostrożniej: '' Mówimy ludziom, że typowy Battlefield sprzedaje się w około 15 milionów kopii rocznie. Nasze przewidywania są nieco poniżej tej liczby'' powiedział szef działu finansowego Elektroników Blake Jorgensen. ''Mamy nadzieję, że nakręcicie się na tą grę i osiągnie lepszy niż przewidywany przez nas wynik. Ale póki co oceniamy, że będzie to trochę mniej'' Skąd taka ostrożność u EA? Jakiś czas temu firma wyrażała obawy, że spora część potencjalnych kupców Battlefielda I - czyli, nie ma się co oszukiwać, nastoletni chłopcy - nie do końca wie o co w I Wojnie Światowej chodzi, ani nawet, że w ogóle miała miejsce... Z danych udostępnionych przez EA wynika, że marka Battlefield ma wśród Was bardzo duże poważanie i nadal cieszy się niemal niesłabnącą popularnością. W pierwszym kwartale tego roku w starego dobrego Battlefielda 4 zagrało ponad 11 milionów unikalnych graczy. Wyraźnie gorzej, ale nadal całkiem nieźle, radzi sobie Battlefront, w którego zagrało około 6 milionów unikalnych graczy.

Titanfall 2 będzie miał groźnego przeciwnika

Titanfall 2 będzie miał groźnego przeciwnika

Jest jeszcze jedna rzecz, która może, ale wcale nie musi patrząc na to jak została przyjęta, namieszać w sprzedażowych planach EA. Tydzień po tym jak na sklepowe półki trafi Titanfall gracze będą mogli kupić podobny tytuł z innej stajni: Activision wydaje wtedy Call of Duty: Infinite Warfare. Z Battlefieldem gra raczej mierzyć się nie będzie, bo poza tym, że obie będą FPSami zbyt wiele ich nie łączy. Co innego własnie Titanfall 2, który niemal idealnie wpisuje się w to co zobaczymy w Infinite Warfare. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięski? [źródło: gamespot.comseekingalpha.comvideogamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze