Najbardziej oczekiwane gry tej jesieni

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Październik 2017
  • Komentuj 4

Za oknami coraz szarzej, ale jesień to chyba ulubiona pora roku gracza - to właśnie wtedy swoje premiery ma najwięcej głośnych gier. Na które czekacie najbardziej? Sprawdza to Nielsen.

Między 21 sierpnia, a 23 września Nielsen zapytał niemal 6000 graczy o to, na jakie jesienne premiery najbardziej czekają. Przy tworzeniu listy pod uwagę wzięto kilka czynników, między innymi świadomość istnienia marki/tytułu, chęć zakupu, ocena konsumencka i inne. Żeby trafić na listę, gra musiała osiągnąć ocenę sięgającą co najmniej 75%. Kolejną sprawą są platformy, Nielsen wyróżnia najbardziej oczekiwane gry bez względu na platformę, ale w swoim badaniu ujawnia też na co ekskluzywnego czekają posiadacze PC, Xboxa One, PS4, Switcha i 3DSa.

Nielsen podkreśla jednak, że na jego liście nie znalazły się wszystkie wielkie tytuły z tej jesieni. Powód? Sondażownia tłumaczy, że choć taki Wolfenstein II: The New Colossus to zdecydowanie jedna z najgorętszych premier nadchodzących tygodni, to czeka na niego nieco mniejsza liczba graczy, niż w przypadku choćby Battlefronta II.

Gry, które uzyskały wynik między 70, a 79% cieszą się zainteresowaniem wykraczającym znacznie ponad średnią. Wynik 80-89% oznacza bardzo duże oczekiwanie, a 90-100% ekstremalnie duże oczekiwanie na premierę. Jakie produkcje uzyskały wynik powyżej 90%? Zobaczcie:

Jak widzicie najbardziej wyczekiwaną premierą jest Call of Duty: WWII, które osiągnęło wynik ocierający się o 100%. Przypomnę tylko, że badanie było prowadzone przed otwartą betą, a ta nie do końca spełniła oczekiwania graczy, więc dziś wynik mógłby być inny. Na drugim miejscu znalazł się Assassin’s Creed: Origins, a ostatnie miejsce ''na pudle'' zajmuje Battlefront II. Na pewno zaskakujące jest czwarte miejsce WWE 2K18.

Ciekawie wygląda korespondencyjna walka pomiędzy PS4, a Xboxem One, bo w obu przypadkach najbardziej oczekiwanymi premierami są gry wyścigowe: u Japończyków chodzi oczywiście o Gran Turismo Sport (premiera 17 października), w przypadku amerykańskiej konsoli gracze wyczekiwali na Forza Motorsport 7 (co prawda ta wyszła jeszcze na PC), której premiera miała miejsce trzeciego października. Obie gry cieszą się tym samym wynikiem 85%.

Bardzo ciekawie wygląda sytuacja na komputerach osobistych, pierwsza gra to remaster klasyka, a pozostałe dwie wyjdą na VR. Gracze PCtowi najbardziej czekają na Age of Empires: Definitive Edition (92%), na drugim miejscu znalazł się Fallout 4 w wirtualnej rzeczywistości (79%), a trzecie miejsce okupuje L.A. Noire: The VR Case Files (75%).

Jeśli chodzi o konsole od Nintendo, to rządzą dwie marki - Mario oraz Pokemony. Najbardziej oczekiwaną grą na Switcha jest oczywiście Super Mario Odyssey z wynikiem 96%, a numerem jeden na 3DSa jest Pokemon Ultra Sun (97%). Nintendo ogólnie pewnie ma powody do radości - każda ich gra cieszy się wynikiem ponad 90%! Nintendo fanów ma na pewno bardzo oddanych. 

Jak badanie Nielsena pokrywa się z Waszymi oczekiwaniami? Macie podobnie? Czy może żadna z najbardziej oczekiwanych gier bez względu na platformę Was nie zainteresowała? I co z grami na PC, rzeczywiście najlepszymi grami, które trafią tylko na tę platformę jest remaster i dwa VRy? Dajcie znać!

[źródło: nielsen.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze