Myszki gamingowe - niezbędne dla wprawionych graczy

  • Autor: jarock
  • Opublikowano: 05 Lipiec 2019
  • Komentuj 0

Tekst dostarczony przez partnera


Każdy doświadczony gracz doskonale wie, że do zaawansowanych rozgrywek niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Mowa nie tylko o dobrej jakości komputerze, ale i akcesoriach, do których bez wątpienia zalicza się klawiatura i mysz gamingowa. Dzisiaj skupimy się właśnie na myszkach dedykowanych graczom. Które modele są godne uwagi i co powinno je charakteryzować?

profesjonalny sprzęt gamingowy

Myszka gamingowa - jaką wybrać?

Wydawać by się mogło, że wybór myszki do gry nie stanowi żadnego problemu. Większość osób nie zwraca na nie zbyt dużej uwagi, wybierając modele cechujące się atrakcyjnym wyglądem lub niską ceną. Kwestia zakupu myszki gamingowej wygląda jednak zupełnie inaczej. Wyposażone są one bowiem w dodatkowe przyciski czy czujniki, dzięki którym możliwe jest szybsze reagowanie w czasie rozgrywki wirtualnej i nie tylko. Do dyspozycji mamy m.in. myszki z nowoczesnym sensorem laserowym lub optycznym, a także takie, których dodatkowe przyciski można zaprogramować, zwiększając tym samym komfort gry. 

Mysz przewodowa czy bezprzewodowa?

Mysz bezprzewodowa to kusząca propozycja, plączące się kable nie należą przecież do rzeczy przyjemnych. Zazwyczaj akcesoria bezprzewodowe są też bardziej wygodne w życiu. W przypadku mszyki gamingowej największe znaczenie będzie miał jednak czas reakcji, a myszki przewodowe mają pod tym względem znaczącą przewagę. Opóźnienia w przesyłaniu sygnału do komputera, które w codziennej pracy nie będą zauważalne, w czasie gry stanowią nie lada przeszkodę. Z tego też względu większość graczy decyduje się na zakup myszki przewodowej, zwłaszcza gdy dysponują ograniczonym budżetem. Jeśli finanse są nam obojętne, możemy sięgnąć po mysz bezprzewodową, te z górnej półki cenowej poradzą sobie z przesyłaniem sygnału równie sprawnie. Ciekawe propozycje modeli bezprzewodowych prezentują myszki gamingowe od eManta.pl.

myszka manta multimedia

Myszka gamingowa: laserowa czy optyczna?

Kolejna kwestia, nad którą musimy się zastanowić, to wybór pomiędzy myszką laserową, a optyczną. Także i w tym przypadku, wiele zależy od naszego budżetu. Sensor laserowy wyróżnia znacznie większa precyzja, a także czułość, jednak znacząco zwiększa koszt zakupu myszki gamingowej. Osoby, które szukają modelu w niższej ofercie cenowej, mogą zdecydować się na sensor optyczny, pamiętając jednocześnie  żeby wybierać spośród myszek wyższej jakości, których producent przykłada wagę do czułości urządzenia.

Które parametry są najważniejsze?

Nie każdy element w myszce gamingowej będzie tak samo istotny. Zrezygnować możemy z podświetlenia oraz dużej ilości dodatkowych przycisków (i tak zazwyczaj gracze korzystają tylko z 2-3). Dla e-sportowców kluczowe znaczenie będzie miał za to czas reakcji. Najlepsze modele cechuje czas reakcji na poziomie 1 ms. Równie ważny jest ergonomiczny kształt. Myszka powinna dobrze leżeć w dłoni, dlatego sprawdzić, czy jej kształ nam odpowiada. Materiał wykonania powinna wyróżnia przy tym trwałość, najlepiej gdy w newralgicznych miejscach znajduje się warstwa gumy bądź innego materiału ograniczającego potliwość. Jak prezentuje się jej koszt? Koszt zakupu myszki dla graczy rozpoczyna się od zaledwie 20 złotych, a sięgać może nawet ok. 200 złotych. Wszystko zależy od stopnia jej zaawansowania, a także producenta. 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze