Moonshine nową grą Punch Punk Games

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 22 Maj 2019
  • Komentuj 3

Polskie studio Punch Punk Games, znane ze świetnie ocenianego Apocalipsis, nawiązało współpracę z legendą komiksów. Brian Azzarello i jego Moonshine dostaną grę akcji!

Monnshine to graficzna nowela Briana Azzarello i Eduardo Risso, opowiadająca o czasach prohibicji z mrocznym, przestępczym światem nielegalnego handlu alkoholem oraz klątwą księżycową w tle. W Polsce wydawana od 2018 roku przez Mucha Comics historia otrzymała nazwę Księżycówka.

W grze pojawią się bohaterowie komiksu, ale będzie to odrębna historia, która napisana zostanie razem z twórcami oryginału, Brianem Azzarello i Eduardo Risso, a oparta zostanie na konwencji action adventure.

“Nasza współpraca zaczęła się dość spontanicznie, kiedy koleżanka wysłała na moją prośbę pudełkową wersję naszej gry „Apocalipsis” Brianowi. Scenarzyście spodobało się, że w Punku staramy się robić rzeczy unikalne wizualnie i artystyczne. Jest też fanem Behemotha, którego lider, Nergal, był narratorem w naszej grze. Brian widzi w nas nie tylko twórców gier, ale także artystów. Bardzo zajarał się także naszym drugim projektem, grą o legendarnym seryjnym zabójcy Zodiaku, “This Is the Zodiac Speaking", która jest w trakcie developmentu - mówi Krzysztof Grudziński, Dyrektor Kreatywny i Reżyser studia Punch Punk Games.

Punch Punk Games ma przedstawić pierwsze efekty prac nad Moonshine w ostatnim kwartale tego roku.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze