Kosmiczny Excel za darmo

  • Autor: Bartłomiej Drążkiewicz
  • Opublikowano: 20 Sierpień 2016
  • Komentuj 6

EVE Online - obowiązkowa pozycja wszystkich fanów science fiction

EVE Online - obowiązkowa pozycja wszystkich fanów science fiction

Uznawana za jedną z najtrudniejszych i najbardziej rozbudowanych gier komputerowych w historii - EVE Online, została udostępniona w ten weekend dla wszystkich graczy zupełnie za darmo. Dla wszystkich, którzy nie wiedzą czym jest ten kultowy tytuł spieszę z wyjaśnieniem. EVE Online to gra islandzkiego studia Crowd Control Productions z gatunku MMO rozgrywająca się w przestrzeni kosmicznej, której premiera odbyła się ponad 13 lat temu - 6 maja 2003 roku. W produkcji gracze przemierzają uniwersum gry na pokładzie różnego rodzaju statków kosmicznych w czasie którego, między innymi, wypełniają misje, zdobywają zasoby, handlują, oraz walczą z innymi graczami. Ważnym elementem świata EVE Online jest również polityka, która niejednokrotnie była przyczyną wielkich kosmicznych wojen.

Mechanika w EVE Online to prawdziwy kosmos

Mechanika w EVE Online to prawdziwy kosmos

Dla uzmysłowienia ogromu i fenomenu EVE Online warto przytoczyć kilka dat. - Lipiec 2013 roku wielka bitwa w której wzięło udział, aż 4000 pilotów przy czym prawie 3 tysiące statków zostało zniszczonych. - Początek 2014 roku najkosztowniejsza, jak do tej pory, potyczka w świecie EVE Online. Około 2 tysięcy walczących graczy wyrządziło szkody oceniane na 280 tysięcy prawdziwszych  amerykańskich dolarów! Trzeba przyznać, że te liczby pobudzają wyobraźnię. Wszyscy chętni, którzy planowali przetestować EVE Online mogą to uczynić zupełnie za darmo poprzez tą stronę internetową już teraz, aż do niedzielnego wieczoru - 21 sierpnia do godziny 22:00. Po tym czasie, aby kontynuować zabawę potrzeba będzie opłacić miesięczny abonament podobnie jak to ma miejsce w World of Warcraft. [Źródło: pcgamer.com, eurogamer.net, theverge.com, thevarge.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze