Samotność w No Man's Sky

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 10 Sierpień 2016
  • Komentuj 4

Niestety, innych graczy raczej nie zobaczymy...

Niestety, innych graczy raczej nie zobaczymy...

Jak pięknie mogłaby wyglądać przygoda w No Man's Sky gdybyśmy mieli ze sobą towarzysza? Niestety, taka opcja nie wchodzi na razie w grę, co udowodniło dwóch graczy, którzy spotkali się na planecie Psytokat. Ogromna ilość generowanych losowo światów miała sprawić, że spotkanie innego gracza w No Man's Sky miało być praktycznie niemożliwe. Po prostu sama skala gry jest tak ogromna, że twórcy chyba nie za bardzo dopuszczali do siebie taką myśl. No, ale dla graczy rzeczy niemożliwych oczywiście nie ma. TheSadCactus w pojedynkę odkrył planetę Psytokat. Niedługo po tym zaprosił ''do siebie'' innego międzygwiezdnego podróżnika. Drugi z graczy bez problemu odnalazł Psytokat - co udowadnia, że raz odkryta planeta nie staje się bezimiennym ciałem niebieskim dla pozostałych graczy, ale... Problem pojawił się kiedy obu streamerom przyszło do głowy by odnaleźć swoje postacie na planecie. Panowie umówili się, że spotkają się w konkretnym miejscu o konkretnej godzinie. Do spotkania doszło... tak jakby.

Kolegi odkrywcy ani widu ani słychu

Kolegi odkrywcy ani widu ani słychu

Choć obydwaj przebywali w tym samym miejscu i o tym samym czasie to ich postacie się nie widziały. Mało tego! U każdego panowała inna pora, jeden zwiedzał Psytokat nocą, a drugi cieszył się słonecznym dniem. Niby od dawna wiedzieliśmy, że No Man's Sky nie jest grą przeznaczoną dla wielu graczy, ale ciągle żyła w nas nadzieja, że mimo wszystko, będzie można próbować odkrywać niezbadane galaktyki wraz z innymi podróżnikami. I to mimo ostrzeżeń o jakich mówił Sean Murray z Hello Games: Sam Murray wydaje się więcej niż zaskoczony, że już pierwszego dnia dwóm graczom udało się spotkać - widać twórcy zakładali, że do takiego zdarzenia dojdzie, ale na pewno nie tak szybko: Czy No Man's Sky otrzyma kiedyś pełnoprawny tryb multi, albo chociaż jakiegoś co-opa? Niestety, na to się w najbliższym czasie nie zanosi. Szkoda? A jak Wam idzie odkrywanie świata? Posiadacze PS4 mogą podrzucać nam już swoje wrażenia, grę można zdobyć choćby tutaj. [źródło: reddit.com, kotaku.com, twitter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze