Kolejna nagroda dla Horizona

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 10 Lipiec 2017
  • Komentuj 5

Produkcja, którą na początku tego roku uraczyło nas studio Guerilla Games (i pisząc "uraczyło" nie jestem ironiczna, ponieważ wielu zachwyciła ta produkcja) ponownie została doceniona.

Jedną z ważniejszych nagród, które do tej pory otrzymała gra, było E3 2016 Game Critics Awards. W ten weekend do kolekcji trafiła nagroda za ścieżkę dźwiękową im. Jerry'ego Goldsmitha.

Jest to prestiżowe wyróżnienie, które otrzymują muzycy działający w branży filmowej, reklamowej i gier wideo. Samego Jerralda King ''Jerry'ego” Goldsmitha nikomu przedstawiać nie trzeba. Był on odpowiedzialny za muzykę do takich produkcji jak: Obcy - 8 pasażer Nostromo, seria Star Trek, trzy części Rambo, Pamięć Absolutna czy Trzynasty Wojownik.

O nagrodzie dla Horizona studio Guerilla Games poinformowało na Twitterze:

Na zdjęciu widzimy kompozytora Lucasa van Tola i wokalistkę Julie Elven. Podziękowania należą się też innym osobom, które pracowały nad ścieżką dźwiękową: Jorisowi de Man, The Flight, Nielsowi van der Leest oraz Jonathanowi Williamsowi.

Poza Horizonem, nagrodę dostał też David Garcia - za Best Song in a Video Game uznany został jego utwór “Song of the Sea”, skomponowany dla tytułu RiME studia Tequila Works. Poza tym wyróżnieni zostali kompozytorzy Stephen Cox i Danny McIntire (Farpoint) oraz  Dom Shovelton (The Bunker).

Poniżej prezentuję krótki film, dzięki któremu możemy przekonać się, że chwile z Aloy są tak niezwykłe właśnie dzięki świetnie dobranej muzyce:

 

[Źródło: gameguru.ru, gamerant.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze