IBM buduje kopię internetu

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Listopad 2016
  • Komentuj 0

Tak wygląda IBM X-Force Command Center od środka

Tak wygląda IBM X-Force Command Center od środka

''X-Force Command Cambridge Cyber Range'', tak nazywa się nowy ośrodek IBM, w którym powstała kopia całego internetu. Jej zadaniem będzie służyć jako cel zmasowanych ataków. IBM chce przeprowadzać na niej eksperymenty z zakresu bezpieczeństwa sieci. W Cambridge w stanie Massachusetts stoi jedyna na świecie, jeśli wierzyć to co napisał IBM w oświadczeniu, prywatna makieta sieci WWW. Stworzenie tej ''cyber strzelnicy'' i potrzebnych do jej działania struktur pochłonęło 200 milionów dolarów. Kopię zbudowano wokół sieci wzorowanej na wewnętrznych sieciach jakie instalują wielkie korporacje. Składa się na nią petabajt (PB) danych (PB = biliard bajtów - 1.000.000.000.000.000) i korzysta z niej trzy tysiące wirtualnych użytkowników.
IBM wydało taką kasę po to, żeby przygotować swoich klientów na coraz częstsze przypadki ataków na sieci ogromnych korporacji. Dzięki tej makiecie IBM będzie w stanie w bezpieczny sposób przeprowadzać własne ataki na korporacje i szukać rozwiązań, które sprawią, że wewnętrzne sieci atakowanych firm szybciej się podniosą. Z pewnością pamiętacie jak podczas świąt Bożego Narodzenia Lizard Squad rozłożył na kilka dni Xbox Live i PlayStation Network? Być może już wkrótce, dzięki pracom prowadzonym przez IBM, takie ataki nie będą tak dotkliwe zarówno dla firm, jak ich klientów. ''Bycie przygotowanym i umiejętność odpowiedzi na atak jest pierwszą linią obrony przed potencjalnym kryzysem'' powiedział na blogu szef IBM Security Marc van Zadelhoff. ''Żeby prawidłowo się przygotować - i odpowiedzieć - na cyberatak, firmy muszą zorganizować specjalne zespoły, które będą zawierały specjalistów od bezpieczeństwa, spraw technicznych, prawników oraz ludzi, którzy sprawdzaliby czy plan obrony jest zrozumiały dla wszystkich'' tłumaczy van Zadelhoff.

IBM chce przygotować klientów na najgorsze

IBM chce przygotować klientów na najgorsze

Do tego dochodzą jeszcze oczywiście PRowcy i specjaliści od komunikacji, którzy muszą jak najszybciej dotrzeć do użytkowników/klientów i powiadomić ich o sytuacji jednocześnie przekazując im zalecenia co do kroków jakie powinni podjąć, żeby chronić swoje konta. Okazuje się, że 75% firm związanych z branżą IT nie ma nawet zintegrowanego planu, w którym znalazłyby się zalecenia co do postępowania w czasie kryzysu. Brak takiego planu nie tylko wydłuża czas w jakim firma jest zdolna odpowiedzieć na atak, ale także znacznie bardziej kosztowne. Co ciekawe oddział X-Force Command istnieje także w Polsce i obok filii na Kostaryce, Indiach i Japonii zapewnia stałe wsparcie dla firm ze 133 krajów świata. [źródło: pcmag.com, bostinno.streetwise.co03.ibm.com,

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze