Gamescom się zmienia

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 03 Sierpień 2016
  • Komentuj 3

Takiego obrazka na targach już nie uświadczymy

Takiego obrazka na targach już nie uświadczymy

Doczekaliśmy smutnych czasów kiedy nawet nasza branża musi obawiać się terrorystów. Tak przynajmniej myślą organizatorzy Gamescom, którzy zabraniają cosplayerom brać ze sobą imitacji broni.  Gracze kojarzą Kolonię przede wszystkim jako miasto-gospodarza Gamescomu. Niestety, dla ludzi kompletnie nie związanych z naszą branżą jest to przede wszystkim miejsce, w którym doszło do kilku skandalicznych sytuacji podczas nocy sylwestrowej. Niemcy zostali ostatnio dotknięci plagą terroru, o której na pewno słyszeliście z różnych mediów. Organizatorzy Gamescomu również obawiają się różnych incydentów, dlatego wzmacniają ochronę wokół tragów i wprowadzają ograniczenia dla ich uczestników. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo. Najgorzej będą mieli cosplayerzy, którzy w tym roku na teren imprezy nie wniosą żadnego przedmiotu, który przypomina broń - wlicza się w to także broń biała. Nie ma zakazu chodzenia z takimi imitacjami po samej Kolonii, ale organizatorzy apelują do wszystkich, którzy na targi się wybierają, aby nie łazili z kosmicznymi gnatami po mieście.

Zaplanowane i sprawdzone pokazy  jeszcze przejdą...

Zaplanowane i sprawdzone pokazy jeszcze przejdą...

Co innego zorganizowane przemarsze i pokazy, które wcześniej zostały zgłoszone centrali i sprawdzone przez ochronę. ''Obecnie potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa jest największym problemem dla wszystkich zaangażowanych'' napisali organizatorzy. ''Naszym celem jest spełnić ten wymóg poprzez dostosowanie środków bezpieczeństwa w taki sposób, aby jak najmniej ograniczały Gamescom''. Ograniczenia oczywiście będą. Oprócz wspomnianego zakazu chodzenia po terenie targów z imitacjami broni, goście będą też musieli przejść przez drobiazgową kontrolę przy wejściu na tragi, oznacza to dłuższe kolejki do wejścia. Aby jak najbardziej usprawnić proces przechodzenia przez bramki organizatorzy apelują, żeby brać ze sobą jak najmniejszą liczbę toreb, a jeśli się da, to w ogóle z nich zrezygnować.

... ale oni już będą mieli problem

... ale oni już będą mieli problem

''Liczymy na Wasze zrozumienie i Wasze wsparcie, tak żeby Gamescom był także w pełni udanym wydarzeniem pełnym rozrywki i fantastycznych przeżyć dla wszystkich jego uczestników''. Tyle od organizatorów. A Wy planowaliście w tym roku wyjazd do Kolonii? Pomijając sprawy bezpieczeństwa będzie się tam sporo działo - ponad 800 wystawców z 40 krajów świata przyjedzie tam pokazać to, co ma najlepsze, więc na pewno będzie na co popatrzeć. Ktoś jeszcze jest tu ciekawy Mafii III? [źródło: gamescom-cologne.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze