Hezbollah wydał własną grę

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 08 Marzec 2018
  • Komentuj 1

Gry komputerowe mogą być doskonałym narzędziem propagandy. Wykorzystać to postanowił Hezbollah, który serwuje nam grę o heroicznym bojowniku, który broni miejscową ludność przed ISIS.

Terroryści bronią się przed terrorystami? Tak, bo obie grupy wyznają inny odłam Islamu - Hezbollah to szyici, podczas gdy ISIS uznaje tylko sunnitów. Bardzo szybko doszło między grupami do walk, głównie na terenie Syrii i Libii. To właśnie Hezbollah, przez Zachód uznawany za organizację terrorystyczną (na równi z ISIS zresztą), postanowił że wyda swoją własną grę.

Jak wspomniałem na wstępie, w Holy Defense, bo taki tytuł nosi dzieło Hezbollahu, wcielamy się w bojownika w walce z ISIS imieniem Ahmed. Akcja gry zabierze nas do wszystkich ważniejszych miejsc tego konfliktu. Zadania mamy można by powiedzieć ''klasyczne'' - oczyść z wrogów ten rejon, zniszcz wyrzutnie rakietowe, zabij lokalnego szefa ISIS czy uwolnij przetrzymywanych przez ISIS zakładników.Oczywiście o zbrodniach Hezbollahu nie ma tam mowy.

Na pudełku gry znajdziecie taki tekst (via alwaght.com):

To nie tylko gra komputerowa, ale narzędzie mające walczyć z agresywną kulturą, która atakuje nasz rynek grami pozbawionymi sentymentu i poczucia przynależności.

Twórcy piją oczywiście do Amerykanów i Call of Duty, Battlefielda czy CS'a, które dziś są jednymi z najpopularniejszych gier i to one dominują w świadomości młodych ludzi. Tymczasem Hezbollah chciałby, żeby młodzież poznała ich punkt widzenia.

Screen pochodzi z jednej z misji 

Hassan Allam, jeden z deweloperów Holy Defense, powiedział, że mapy w grze zostały bardzo dokładnie przeniesione z prawdziwego życia i prawdziwych pól bitew. Do ich stworzenia miano wykorzystać zdjęcia satelitarne okolic, w jakich toczyły się walki. 

Głównym celem naszej gry, opartej na prawdziwych bitwach, jest dokumentacja naszych zwycięstw tak, byśmy nie zostali zapomniani jako bohaterowie ruchu oporu.

Cel Hezbollahu jest jasny: pozyskać jak najwięcej młodych do swojej sprawy i sprawić, by tamtejsza młodzież chętnie wstępowała w szeregi organizacji. 

Gra ukazała się 9 lutego, ale na ten moment nie ma jej dostępnej w języku angielskim, choć deweloperzy planują dodanie kolejnych języków. Problem będzie też ze zdobyciem kopii, bo te na ten moment dostępne są tylko na DVD.

Cyfrowej dystrybucji na razie brak

[źródło: jpost.commiddleeasteye.netalwaght.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze