Granty dla Sektorów Kreatywnych

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 05 Kwiecień 2019
  • Komentuj 2

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakończyło rozdawanie grantów dla Polskich Sektorów Kreatywnych. Spory procent dofinansowanych to firmy związane z branżą gamingową, w tym również deweloperzy z nowymi grami w portfolio, niestety, jeszcze większa część twórców gier nie dostała dofinansowania.

Pośród szczęśliwców, którzy otrzymali grant, znaleźli się:

- Fundacja Vitruvio z projektem "Blok wykładów eksperckich na Game Industry Conference 2019". Kwota dofinansowania 91,800zł.

Pelican Capture z projektem "SMODO - wsparcie eksportu i międzynarodowej premiery innowacyjnej technologii animowania filmów i gier wideo". kwota dofinansowania 63,450zł.

Anshar Studios z projektem "Organizacja międzynarodowej konferencji Game Design Summit 2019 w celu profesjonalizacji kadr i rozwoju eksportu". Kwota? 112 tysięcy złotych

- Stowarzyszenie Willa Decjusza z projektem (rewelacyjnym swoją drogą) "Write the Game 2019 – Szkoła Letnia Scenariuszy Gier Komputerowyc". Dofinansowanie na 80k.

- Idea Ahead otrzymało dofinansowanie na kolejną edycję Pixel Heaven w wysokości 98 tysięcy złotych.

- Pracownia Filmów Animowanych CIRCO BARBARO Barbara Druzga z prototypem gry opartej na "Rękopisie znalezionym w Saragossie" za 41k.

Bloober Team, studio zgarnęło aż dwa granty: na promocję zagraniczną w USA na 52 tysiące i na nowy horror 41 tysięcy.

11 bit studios deweloperzy dostali zastrzyk 40 tysięcy złotych na zagraniczną promocję konsolowej wersji Frostpunka.

- największym wygranym okazało się Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych, które zgarnęło aż dwie wypłaty grantu na ten i przyszły rok, obie w wysokosci 150 tysięcy złotych. Na co? Na "kompleksowy rozwój polskiej branży esportowej – edukacja, profesjonalizacja i promocja międzynarodowa''.


Na grant nie załapało się drugie zgłoszenie Klabatera na promocję podczas Gamescomu, Stowarzyszenie Polygon ze Slavic Game Jam i niestety również studio Lichthund, znane z głośnego filmu "wszystko z nami w porządku'' naszego kolegi Borysa Nieśpielaka oraz gry Lichtspeer, o rewelacyjnych ocenach i tragicznej sprzedaży. Ich kolejny projekt to "rozwój prototypu gry narracyjno-przygodowej o nieliniowej fabule".

Projektów, które nie otrzymały grantu, jest niestety dużo więcej. W większości te z dobrymi ocenami mogą się odwołać od decyzji i spróbować ponownie zawalczyć o dofinansowanie. Niestety, kilka fajnych projektów odpadło przez błędy w zgłoszeniu.

Pełne wyniki grantów dla Sektora Kreatywnego w wersji PDF

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze