Roleplay w świecie Gothica

  • Autor: Michał Wojewódka
  • Opublikowano: 08 Październik 2019
  • Komentuj 0

Seria Gothic, a raczej jej dwie pierwsze części Gothic i Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka, zdobyły w Polsce status gry kultowej. Dziś wspominana jest przez starszych graczy z łezką w oku. Dla takich ludzi, którzy znów chciałby wejść w ten świat powstają, projekty takie jak Projekt Elisium Roleplay, o którym pisaliśmy już w 2017 roku.

Gothic Roleplay

Projekt Elisium Roleplay przedstawia nam zupełnie nowe możliwości gry w Gothic 2 Noc Kruka. Jest to serwer na platformie Gothic 2 Online, pozwalająca na nowo odkrywać świat gry w trybie multiplayer. Mamy tutaj do czynienia z czymś więcej, niż zwyczajnym trybem multi dodanym do gry singlowej. Ekipa pracująca nad Project Elisium Roleplay dostarcza graczom odmienioną kolonię karną z Gothica I, wprowadzając graczy w świat wyspy Archolos. Ten kawałek świata był tylko wspominany w grach w serii Gothic. Projekt pozwoli graczom wcielić się w rolę jednego z ludzi zamieszkujących te tereny. Mod ma na celu przekształcenie dobrze znanego Gothica, na grę multiplayer. Poza nową mapą do gry dodane zostały rozwinięte systytemy craftingu, ekonomii i inne podobne mechaniki, których celem jest dostosowanie rozgrywki pod wielu graczy.

Crafting

Projekt Elisium Roleplay czyli odgrywanie szaraka

W grze nie jesteśmy znanym z Gothica Bezimiennym, ale zwykłym szarym człowiekiem. Całość zabawy ma się opierać na odgrywaniu postaci i to od gracza zależy kim zostanie, np możemy wstąpić do cechu i zostać np kowalem albo górnikiem, możemy założyć własny biznes czy zostać myśliwym. Projekt Elisium Roleplay pozwoli też graczowi wcielić się w typa spod ciemnej gwiazdy i napadać innych graczy. To właśnie odgrywanie postaci i interakcja z samym światem i innymi graczami ma stanowić clue rozgrywki. Nie zabraknie też przygód czekających za miastem, ale kto by się pchał na rozdroża kiedy interes kwitnie, a kieszenie same zapełniają się złotem. Dodatkowo pieczę nad wszystkim będą sprawowali mistrzowie gry. To oni będa dbali o to, żeby gracze nie wychodzili ze swoich ról i aby fabuła trzymała się kupy. Przypomina to prawdziwą sesję RPG, prawda?

Gdy zabraknie bohatera

Zainteresowani? Już wczoraj (07.10.2019) ruszyło forum dyskusyjne Projekt Elisium Roleplay. Możecie tam śledzić infomracje dotyczące projektu, takie jak np. data rozpoczęcia projektu, która ma zostać niedługo ogłoszona. Istnieje też możliwość aplikacji na pozycje startowe. Założycie tam też konto, które będzie wymagane, by rozpocząć zabawę. Zapraszamy też do obserwowania strony projektu Facebooku jak i kanału YouTube. Nie wiem jak reszta redakcji, ale ja już zacieram ręce.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze