Elisium Roleplay do Gothic 2 Noc Kruka

  • Autor: Paweł Liszka
  • Opublikowano: 07 Sierpień 2017
  • Komentuj 5

Odwiedź stronę projektu Elisium

Szala zwycięstwa w wojnie z orkami niebezpiecznie przesuwała się na stronę najeźdźcy. Przerażeni obywatele Myrtany zatracili resztkę swojej nadziei na szczęśliwe zakończenie starcia. Poczęli szukać zatem miejsca, do którego mogliby uciec od owego konfliktu.

Większość z nich obrało za kurs Wschodni, bądź Południowy Archipelag. Zamroczeni utopijnymi opowieściami o sielankowych krainach, zaczęli to oddawać resztki swych oszczędności, byleby tylko dostać dla siebie odrobinę miejsca na krypach płynących w tamte rejony. Większość zawędrowała na jedną z wysp Wschodniego Archipelagu, którą zwano Archolos. Sen o beztroskim miejscu z najwyśmienitszym winem... wydawał się niemalże jak z bajki...

Tak zapowiada się oficjalny opis polskiego serwera Elisium Roleplay do gry Gothic 2 Noc Kruka. Serwer działać będzie na multiplayerowej platformie Gothic 2 Online, stworzonej przez polskiego developera – Bimbola. Jeśli szukaliście sposobu na powrót do świata gry stworzonej przez Piranha Bytes, to Elisium wydaje się być właściwym wyborem.

Serwer zabierze gracza na wyspę Archolos, wspominaną w serii Gothic jako górzysta kraina z urodzajną glebą pod uprawy winnej winorośli. Mapa świata została stworzona na podstawie zmodyfikowanego modelu świata znanego z pierwszej części sagi, aby graczom było łatwiej poruszać się po wyspie. Nie znajdziecie tu jednak miejsc jak Stary Obóz, czy Obóz na Bagnie – lokacje zostały całkowicie zedytowane, pozostał jedynie kształt Górniczej Doliny.

Fabuła gry zaczyna się w momencie, kiedy to wielkie ilości uchodźców przypływają na Archolos w poszukiwaniu schronienia przed najazdem orków. Wyspa nie może sobie poradzić z taką populacją, a jej stolica - Wiltmark - podupada. Imigranci w obrębie bezpiecznych murów budują szałasy i tymczasowe schronienia.

Na domiar złego, istnieje nieustanne zagrożenie ze strony nawiedzonej twierdzy Undabar, oraz wrogo nastawionego plemienia asasynów, skrytego pośród piasków pustyni. Więcej na temat uniwersum możecie wyczytać na stronie projektu.

Zaczynając zabawę na Elisium, gracz będzie musiał zdecydować się na jedną z kilku profesji. Pozwoli mu to wykonywać określone czynności, za które będzie mógł otrzymywać zapłatę. Ponadto, ma do wyboru dwie opcje startowe: wcielić się w rdzennego mieszkańca wyspy, bądź uchodźcę z Myrtany.

Twórcy oprócz trzech głównych miast: kupieckiego Wiltmarku, w którym lepiej uważać na swoją sakiewkę, niewolniczej miejscowości Anakara, oraz zapomnianego Undabaru wykreowali także wiele mniejszych, lecz równie ciekawych lokacji, gdzie gracz wraz ze swoimi znajomymi może podjąć próbę zajęcia danego terenu. Wymaga to spełnienia określonych założeń, czyli opisania historii i sposobu funkcjonowania organizacji w odpowiednim dziale na forum, oraz wykonanie unikatowego dla każdej większej lokacjizadania pod nadzorem Mistrza Gry.

Serwerowa paczka obejmuje nie tylko uzbrojenie, a także nowe tekstury, obiekty czy przedmioty użytkowe. Wzorowano się tutaj na wyposażeniu, jakie gracz mógł oglądać w drugiej, oraz trzeciej części gry. Jeśli więc zastanawiacie się nad powrotem do świata Gothic, to Elisium wychodzi Wam na przeciwko. Po bardziej szczegółowe informacje zapraszamy na stronę twórców. Tam też dowiecie się co musicie zrobić, żeby na serwerze zagrać.

Odwiedź stronę projektu Elisium

I spokojnie, wszystko będzie w porządku. Zresztą zobaczcie wszystko na screenach: 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze