Foxhole

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 15 Sierpień 2016
  • Komentuj 4

FOXHOLE

Nieco inna wojna? Współpraca? Sandbox? Hmmm? Nada się?

Co powiecie na strzelankę? Niby nic niezwykłego, prawda? Jednak z tą różnicą, że znajdziemy tutaj dziesiątki (może setki) graczy na jednej sandboxowej mapie i w dodatku mamy tu "widok z góry". Zapowiada się ciekawie? Poznajcie FOXHOLE, niewielką gierkę dostępną za darmo w wersji prototype, gdzie liczy się zgranie, taktyka oraz wielką rolę odgrywa słuch. Pierwsze, co warto napisać - FOXHOLE możecie testować za darmo w wersji prototypowej, jest to gra nastawiona wyłącznie na tryb sieciowy. Nie jest jeszcze znany model finansowy jaki obiorą twórcy, jednak postanowili udostępnić pierwsze wersje dla wszystkich - balansując, poprawiając, dodając rzeczy sugerowane przez społeczność, co jest raczej bardzo dobrym krokiem. O co chodzi w FOXHOLE?

FOXHOLE

Taktyka, słuch oraz współpraca w tej grze to podstawa

Na razie mamy jedną dość otwartą planszę (około 8x8 kilometrów) podzieloną rzeką - po jednej stronie stają Colonials, po drugiej Wardens. Według zarysów fabuły FOXHOLE toczy się gdzieś pomiędzy latami 1920-1950, jednak nie ma tutaj jasnego stwierdzenia, że mowa o II Wojnie Światowej. Serwery na razie oferują do 64 graczy, jednak twórcy chcą zobaczyć jaki będzie odbiór graczy na taką mechanikę - w planach są serwery dla nawet kilkuset żołnierzy. W Foxhole w porównaniu do podobnego Running With Rifles nie ma botów - każdy napotykany żołnierz jest żywy.
Dużą zaletą jest dostępna już w wersji prototypowej "sandboxowość" świata, gdzie możemy stawiać okopy, płoty, mury, namioty albo schrony. Gracze sami budują punkty obronne wokół fabryk albo sami tworzą punkty wypadowe (respawnu) gdzieś na tyłach wroga. Istotną sprawą jest wzrok i słuch - przeciwników i sojuszników jedynie widzimy, kiedy faktycznie są przed nami. Jeżeli siedzą za ścianą tylko słyszymy ich kroki lub strzały, jest opcja przypadkiem rzucić swojemu granat pod nogi sądząc, ze to przeciwnik :)

FOXHOLE

Ekwipunek i produkcja broni to też ważny element gry

FOXHOLE oferuje nam ekwipunek - rozpoczynamy z jednym granatem, karabinem oraz pistoletem. Tymczasową walutą do zakupu dodatkowej amunicji, moździerzy, pocisków, apteczek czy lornetek są śrubki. Je produkują rozsiane na mapie fabryki, które gracze starają się "okopać" dla swojej frakcji. Co jeżeli w FOXHOLE zginiemy? Nasz plecak z ekwipunkiem jakiś czas leży w miejscu śmierci i inni gracze lub przeciwnicy mogą te przedmioty zebrać. My zaś odradzamy się w głównej bazie lub w postawionym przez siebie namiocie jeżeli nie został zniszczony. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze wielu rzeczy - prototyp oferuje podstawy mechaniki gry, w przyszłości mają pojawić się pojazdy, inne mapy oraz rozwinięciu ma ulec system ekwipunku. Na razie FOXHOLE możecie testować za darmo wbijając po prostu przez Steam. Graliście? Gracie? Dajcie znać, co sądzicie o tym pomyśle na grę w komentarzach! Wiecie co nazywane jest potocznie "foxhole" na polach bitew? ;)

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze