Festiwal tworzenia gier komputerowych w Poznaniu

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 05 Październik 2021
  • Komentuj 0

W dniach 19-21 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, tuż przed Game Industry Conference i Poznań Game Arena odbędzie maraton tworzenia gier komputerowych “Polish-Swiss Game Jam on Sustainability”.

Festiwal tworzenia gier komputerowych w Poznaniu

W tym roku Ambasada Szwajcarii w Polsce obchodzi stulecie istnienia. Aby uczcić to wydarzenie w innowacyjny i młodzieńczy sposób, Ambasada Szwajcarii zaprasza twórców gier wideo do wzięcia udziału w Game Industry Conference (GIC) w Poznaniu. Przed konferencją polscy i szwajcarscy profesjonaliści z branży gier spotkają się na Game Jamie, aby w mieszanych zespołach tworzyć gry wideo od zera. Delegacja "#SwissGames" jest wspierana przez Szwajcarską Fundację dla Kultury Pro Helvetia.

Wydarzenie jest skierowane do deweloperów gier, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Ich zadaniem będzie stworzenie gry na zadany temat w ciągu 48 godzin. Motyw przewodni Game Jamu skupia się wokół ważnych zagadnień, jakimi są środowisko naturalne i zrównoważony rozwój.

Da to okazję uczestnikom do zawarcia w swoich dziełach komentarza na temat, który jest niezwykle aktualny, i który dotyka każdego z nas. Organizatorami wydarzenia są Game Industry Conference oraz Grupa MTP, a całość odbywa się dzięki Pro Helvetia, Logitech, TISSOT oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Każdy z uczestników Game Jamu otrzyma gadżet od firmy Logitech, a także plecak z upominkami od producenta zegarków TISSOT. TISSOT przygotował również dla zwycięskiej drużyny do pięciu atrakcyjnych zegarków typu „TISSOT Chrono XL”.

Twórcy gier chcący wziąć udział w “Polish-Swiss Game Jam on Sustainability” mogą złosić się pod tym linkiem: https://gic.gd/game-jam/

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze